Ziemowit Szczerek – spotkanie wokół książki „Siwy dym albo pięć cywilizowanych plemion” / cykl KALEJDOSKOP

Służewski Dom Kultury oraz Kalejdoskop zapraszają na spotkanie z Ziemowitem Szczerkiem, podczas którego porozmawiamy o książce “SIWY DYM ALBO PIĘĆ CYWILIZOWANYCH PLEMION”) – “Europa, połowa XXI wieku. Mniej więcej. Polski, jaką znamy, już nie ma. Jest kilka Polsk, a każda inna. Unia Europejska przeszła do historii, a w jej miejscu powstała nowa, radykalna organizacja. Inne kraje regionu dryfują ku własnemu, często dość przerażającemu przeznaczeniu.

Po Europie Wschodniej krąży tajemniczy Siwy Dym, którego zagadkowość przyciąga naukowców i zblazowanych slawskłaczy. To wszystko próbuje opisać, rozgryźć i przeżyć Marcin Szreniawa, dziennikarz wojenny, agent i cyngiel z bożej łaski, przejawiający nieodpartą skłonność do silnych kobiet i mocnych używek. Los rzuca go od Bałkanów po Rosję, a on z każdej misji wraca z kolejnymi duszami na sumieniu.

W Siwym Dymie Ziemowit Szczerek stworzył futurystyczną wizję Europy, która popada w coraz większy chaos. Ojcami chrzestnymi tej powieści mogliby być Philip K. Dick i Witold Gombrowicz. Jeden podarował narkotykową wizyjność i bezkres wyobraźni, drugi – wyczulenie na absurdy polskości.”(notatka o książce wydawnictwo Czarne)

prowadzenie: Franciszek Orłowski

Kiedy: 17 styczeń godzina 18:00
Gdzie: Służewski Dom Kultury (Salonik Literacki), ul. Bacha 15

Współpraca wydawnicza:  Wydawnictwo Czarne

 

 

 

 

Źródło: https://www.sdk.waw.pl/wydarzenia/rodzaj-wydarzenia/spotkanie-wyklad/ziemowit-szczerek-spotkanie-wokol-ksiazki-siwy-dym-albo-piec-cywilizowanych-plemion-cykl-kalejdoskop

 

Dookoła Martyna

Avatar

Sprawdź również

made in JAZZ: O.N.E. QUINTET

KONCERT sob 24.10 godzina 19.00 sala: Broadwaybilety: 20 zł, do nabycia online lub w DK Kadr Zespół O.N.E. Quintet wykonuje …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *