Sza-Za, czyli duet Szamburski/Zakrocki – koncert na żywo do filmu “Ludzie bez jutra”

Panowie od 15 lat wspólnie grają, nagrywają, improwizują, animują i reinterpretują. W klubie, w teatrze, w kinie, w Łodzi i Tokio. Reżyserują na nowo filmy nieme i sprawiają, że czujemy się jak dzieci oglądając animacje starsze od naszych rodziców. Najbliższy koncert będzie dedykowany filmowi Aleksandra Hertza z 1921 roku. „Ludzie bez jutra” opowiada historię romansu znanej warszawskiej aktorki Marii Wiśniowskiej z Aleksandrem Barteniewem, dowódcą armii carskiej.
Film z 1919 roku do niedawna uznany był za zaginiony. Dzięki sensacyjnemu odkryciu kilka lat temu w Bundesarchiv w Niemczech, Filmotece Narodowej udało się rozpocząć prace nad jego cyfrową rekonstrukcją. Jest to prawdopodobnie jedyna kopia na świecie. Prace nad jej konserwacją i cyfryzacją były wieloetapowe i trwały blisko rok. Zostało zachowane oryginalne przedwojenne barwienie filmu, który jest niemal całkowicie kompletny.

Sensacyjna fabuła filmu jest inspirowana autentyczną historią nieszczęśliwego romansu warszawskiej aktorki Marii Wisnowskiej z rosyjskim oficerem Barteniewem, który z zazdrości zastrzelił artystkę w swoim mieszkaniu. W tym roku mija 126 lat od tej jednej z najsłynniejszych zbrodni miłosnych w historii stolicy.
(opis. Filmoteka Narodowa)

19.01.2019 / sobota / godzina 19:00

Żródło: https://www.sdk.waw.pl/wydarzenia/rodzaj-wydarzenia/koncert/sza-za-czyli-duet-szamburski-zakrocki-koncert-na-zywo-do-filmu-ludzie-bez-jutra

Dookoła Martyna

Avatar

Sprawdź również

27. MIĘDZYNARODOWY FESTIWAL KOLĘD I PASTORAŁEK

Międzynarodowy Festiwal Kolędi Pastorałek im. ks. Kazimierza Szwarlika  Zapraszamy do udziału w 27 edycji największego festiwalu …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *