Warsaw Comic Con – edycja czwarta.

Warsaw Comic Con – edycja czwarta.

Co na nas czeka? W dniach 26-28 października w Ptak Expo Warszawa będzie można się poczuć, jakby udało się nam dostać do raju kinomaniaka. Ewentualnie do małego Hollywood. Zdecydowanie sprzyjać będzie temu możliwość spotkania aż 17 różnych gwiazd małego i dużego ekranu, a także możliwość wzięcia od nich autografu czy zrobienia sobie z nimi klasycznego „selfie”.

Wśród nich będzie między innymi Andrew Scott (Moriarty z Sherlocka) czy John Rhys-Davies (lepiej znany jako Gimli z Władcy Pierścieni).

Co jeszcze czeka na uczestnika Comic Conu?

Po pierwsze – jeszcze więcej spotkań. Między innymi z Andrzejem Pilipiukiem – autorem dzieł takich jak „Kroniki Jakuba Wędrowycza” czy „Wampir z M3” czy też Michała Gołkowskiego – znanego jako autora między innymi „Drogi donikąd” czy „Komornika”. Będzie można nie tylko ich zobaczyć, ale także wziąć udział w panelach z ich udziałem, czy wysłuchać ich prelekcji.

Po drugie zaś, będzie możliwość zobaczenia konkursy cosplay. Czym jednak ów cosplay jest? Uczestnicy konkursu przebierają się za znane postaci z filmów, książek, a nawet gier – oceniane jest nie tylko odwzorowanie wyglądu postaci, ale także prezentacja i jej zgodność i podobieństwo do oryginału.

Nie samym jednak kinem człowiek żyje – stąd też propozycja dla fanów komiksu: wystawa oryginalnych dzieł między innymi tytułów takich jak „Kajko i Kokosz”, „Tytus, Romek i A’Tomek” czy „Thorgal”.

Dla tych zaś, którzy wolą nieco aktywniejszą formę rozrywki utrzymaną jednak w klimacie popkultury, przygotowano Games Room i strefę swobodnego grania – na terenie festiwalu będzie można zagrać zarówno w gry planszowe jak i elektroniczne. Ponadto, jeśli jakieś tytuły przyciągną naszą uwagę, na pewno znajdzie się na miejscu ktoś, kto dobrze już je zna i chętnie nauczy nas ich zasad.

To jeszcze nie koniec – jest jeszcze przecież wystawa figur stalowych, strefa lego, strefa Combi… Wydaje się, że co najmniej dla każdego coś dobrego.

Jakie są kolce tej róży?

Cena. Sam karnet trzydniowy, upoważniający nas do przebywania na terenie imprezy przez cały czas jej trwania kosztować będzie 85 złotych, zaś możliwość zdobycia autografów gwiazd i zdjęć z nimi jest dodatkowo płatna.

Maria Kozak

Dookoła Maria Kozak

Maria Kozak

Sprawdź również

„LOVE LAS. BAJKA EKOLOGICZNA”

Gdy pewnego dnia w leśnym domku ostatniej dobrej Wiedźmy Zuzanny zjawiają się dwie podstępne koleżanki, Zenobia …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *