Inwestycja w ziemie – to dalej jest korzystne

Zakup działki jako inwestycja to ciągle bardzo korzystny sposób na pomnażanie posiadanego kapitału. Dziś opowiemy Ci, dlaczego spośród różnych form inwestowania, to właśnie zakup działki może okazać się najkorzystniejszym i najbezpieczniejszym. Zapraszamy!

Inwestycja w ziemię – zabezpieczenie kapitału i spokój na lata

Ulokowanie swoich środków w gruntach rolnych, rekreacyjnych lub budowlanych to nie tylko wygodny sposób na przechowanie kapitału, ale też na jego pomnażanie. Niesie ze sobą wymierne korzyści, ponieważ zapewnia bezpieczne i niemal wolne od ryzyka źródło wzrostu kapitału. W ciągu ostatnich 25 lat wahania cen gruntów, które mogłyby negatywnie wpływać na zainwestowane w nie pieniądze, były naprawdę nieznaczne. Wybierając tę formę inwestycji, zapewniasz sobie spokój o wiele większy niż w przypadku kupna akcji, które mogą być bardzo ryzykowne, czy lokowania środków na nisko oprocentowanych, nieopłacalnych lokatach, których warunki mogą się zmieniać na Twoją niekorzyść.

Wolność rozporządzania i bezpieczeństwo środków

Inwestycja w działkę zapewnia Ci swobodę rozporządzania własną nieruchomością i bezpieczne ulokowanie w niej środków. Co więcej, te mają realną szansę pomnożyć się nawet kilkukrotnie w ciągu kilku-kilkunastu lat. Przy zakupie gruntu zyskujesz przede wszystkim miejsce do zamieszkania lub rekreacji dla siebie i swojej rodziny, które po kilku latach możesz zbyć z korzyścią. Są jednak też inne, realnie dochodowe możliwości gospodarowania zakupioną działką.

Zakup działki jako inwestycja – sposoby gospodarowania

Po pierwsze możesz rozważyć oddanie zakupionego terenu pod najem. Dotyczy to zarówno działek zabudowanych i niezabudowanych. Potencjalnym najemcą może stać się inny przedsiębiorca lub turyści, którym będziesz udostępniać swoją działkę w sezonie.

Jeśli nie chcesz sam zajmować się najmem terenu, możesz zlecić to firmom, które specjalizują się  w  opiece nad działkami. Tego typu inwestycję rozpoczęła firma Duoinvest.pl. Nasi klienci mają możliwość zakupu działki z kontenerem mieszkalnym w bardzo atrakcyjnej cenie, którą my – jeśli taka jest ich wola – opiekujemy się przez uzgodniony czas, wynajmując teren turystom. Tego typu inwestycja w ciekawej lokalizacji to pewna lokata kapitału i realny zysk. Chcesz dowiedzieć się więcej o tej ofercie? Zapraszamy śledzenie strony duoinvest.pl gdzie wkrótce zamieścimy więcej informacji. 

Opłacalnym sposobem inwestycji w ziemię jest też zakup działek rolnych i przemianowanie ich na działki budowlane. Jest to korzystna ścieżka inwestycyjna, ponieważ nie należy spodziewać się na niej dużej konkurencji. Sam fakt nabycia działki rolnej i dość złożony proces przekształcenia jej na budowlaną już na wstępnie zniechęcają potencjalnych inwestorów. Pamiętaj jednak, że nawet Ty, jako osoba fizyczna, przy wsparciu profesjonalnych doradców, jesteś w stanie przeprowadzić taki proces przekształcenia bez większych trudności. Chcesz dowodu na to, że to opłacalna inwestycja? Zobacz: w ciągu ostatnich kilu lat obserwujemy wzrost cen działek rolnych, najmniej nadających się do użycia pod uprawy. Wynika to właśnie z rosnącej popularności nabywania ich i przekształcania w działki budowlane, których cena jest znacznie wyższa, więc korzystniejsza przy zbyciu.

Ceny działek stale rosną

Otworzenie się Polski na zagranicznych nabywców gruntów rolnych i budowlanych, dostosowywanie stanu ziemi do wymogów unijnych oraz dynamiczny rozwój małych miejscowości i wsi sprawiają, że ceny działek w naszym kraju stale rosną. Niedługo ich wartość zrówna się z działkami „europejskimi”. Warto więc wykorzystać ten czas, by nabyć grunt w (jeszcze!) okazyjnej cenie, ponieważ jego wartość będzie rosła. A jak wybrać działkę pod inwestycję i na jakie czynniki rozwoju zwrócić uwagę? Dowiesz się tego z naszego artykułu – TUTAJ.

Duoinvest.pl sp. z o.o. (właściciel portalu www.WlasnaDzialka.pl)

Dookoła cogdziekiedy

cogdziekiedy

Sprawdź również

Mikro i małe firmy najbardziej odczuwają coraz gorsze warunki prowadzenia biznesu. Średnie mogą podzielić ich los na początku 2020 roku

Subindeks „Barometru EFL” dla mikrofirm w IV kwartale br. wyniósł tylko 46,7 pkt. i był …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *