Grecja – zakątki mniej znane, lecz ze wszech miar godne polecenia

W czasie wykładu poznamy kilka sekretów – lokalizację miejsc cudownych, lecz leżących poza utartymi szlakami. Bardzo prosimy wiedzy o nich nie rozpowszechniać dalej: niech pozostaną półdzikie i nieturystyczne!

CYKL WYKŁADÓW: RÓŻNE OBLICZA GRECJI I CYPRU

W czasie spotkań dowiemy się o mniej znanych zakątkach świata greckiego. Poznamy jego różne oblicza, nie tylko poprzez wyprawę do bardziej i mniej znanych miejsc w Grecji i na Cyprze. Podczas spotkań przyjrzymy się kulturze greckiej również bardziej metaforycznie, choć namacalnie, poznając przedmioty ilustrujące dziedzictwo niematerialne tego obszaru. Odejdziemy od utartych szlaków i sposobów myślenia o Grecji, a nawet – biada! – porzucimy listę światowego dziedzictwa UNESCO. Utrzymamy za to letnią, wakacyjną atmosferę spotkań.

Prowadzący: dr Przemysław Kordos

Jest etnografem i literaturoznawcą zajmującym się szeroko pojętą tematyką nowej Grecji oraz Cypru. Jego doktorat dotyczył polskiego podróżnictwa do Grecji. Zajmował się również kwestią tożsamości nowogreckiej, kulturą ludową w Grecji i na Cyprze oraz współczesną literaturą nowogrecką. Pracuje na Wydziale Artes Liberales UW.

Sprawdź pozostałe wykłady poniedziałkowe w Centrum Interpretacji Zabytku

PON, 19.08.2019
18:30–19:45

Centrum Interpretacji Zabytku
ul. Brzozowa 11/13
00-278 Warszawa

Źródło:
https://ciz.muzeumwarszawy.pl/wydarzenia/grecja-zakatki-mniej-znane/

Dookoła Martyna

Avatar

Sprawdź również

made in JAZZ: O.N.E. QUINTET

KONCERT sob 24.10 godzina 19.00 sala: Broadwaybilety: 20 zł, do nabycia online lub w DK Kadr Zespół O.N.E. Quintet wykonuje …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *