WYDARZENIE ONLINE – IV WYŚPIEWAJMY NIEPODLEGŁOŚĆ – 11.11.2020

Serdecznie zapraszamy na czwartą ogólnopolską edycję “Wyśpiewajmy Niepodległość” – wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych w 102. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Celem organizacji wydarzenia jest upamiętnienie ważnego dla historii Polski święta – 11 listopada oraz budowanie społecznej więzi patriotycznej i myśli obywatelskiej, także wśród mniejszości narodowych i etnicznych. Umożliwienie szerokiej publiczności wzięcia udziału w wydarzeniu generuje poczucie wspólnotowości oraz jedności narodowej z poszanowaniem historii i kultury polskiej. Wirtualny charakter imprezy daje możliwość uczestniczenia w niej nie tylko mieszkańcom z całej Polski, ale i ze świata! Wspólne śpiewanie i muzykowanie jest wspaniałym sposobem integracji rodzinnej, pokoleniowej, społecznej oraz międzykulturowej. W programie przewidziano wyśpiewanie ponad 20 pieśni patriotycznych, w tym w języku kaszubskim! Kolejność śpiewanych utworów będzie wybierana losowo – przy udziale publiczności on-line. Wideokonferencja i transmisja on-line umożliwi dostęp odbiorcom spoza granic Polski umożliwiając realizację potrzeby narodowego łączenia się z rodakami podczas zbiorowego uniesienia patriotycznego. Całość wydarzenia będzie rejestrowana w formie nagrania wideo.

Istnieją dwie możliwości uczestnictwa w wydarzeniu:
⦁ śledzenie transmisji internetowej na facebooku: https://www.facebook.com/Fundacja.Sedlaka
⦁ czynny udział w spotkaniu poprzez platformę Zoom – zgłoszenia poprzez formularz na stronie internetowej lub mailowo (⦁ biuro@fundacjasedlaka.pl). Na urządzeniu należy mieć zainstalowaną aplikację Zoom.

Śpiewnik z utworami będzie można pobrać na stronie ⦁ www.fundacjasedlaka.pl na dwa dni przed wydarzeniem.

Projekt | Wydarzenie jest realizowane w ramach projektu „Piaśnica – kultura miejsca”, który polega na organizacji cyklu 134 interdyscyplinarnych zdarzeń łączących różne dziedziny sztuki, związanych z kulturą Piaśnicy i determinującą tę kulturę Zbrodnią Piaśnicką. Podczas zajęć uczestnicy projektu poznają skomplikowaną historię miejsca oraz sylwetki osób związanych z ludobójstwem w Piaśnicy: ofiar i oprawców. Zagadnienia rozwijają wątki złożonych relacji państwowo – narodowych w zderzeniu z życiem mieszkańców, których sąsiedzkie więzy zostają sztucznie podzielone granicami powstałego niepodległego państwa polskiego (rzeka Piaśnica – naturalna granica Traktatu Wersalskiego). 

Cytując słowa ks. prałata Daniela Nowaka „Bo nie o śmierć tu chodzi, ale o życie” naszym celem jest realizacja działania, które łączy społeczność, buduje tożsamość narodową i sprzyja pokojowej przyszłości. Projekt realizowany jest od 2017 roku, dzięki współpracy społeczności, szkół, wyższych uczelni oraz instytucji kultury Pomorza i kraju.
Organizator | Fundacja imienia Księdza Profesora Włodzimierza Sedlaka
Współorganizator I Zamek w Krokowej 

Honorowy Patronat | Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej w Wejherowie
Partnerzy | Krokowskie Centrum Kultury, Gmina Krokowa, Gminny Ośrodek Kultury Oleśnica, Dom Kultury ŚWIT w dzielnicy Targówek m.st. Warszawy, Centrum Kultury “Dworek Białoprądnicki”
Szczegóły | www.piasnica-kulturamiejsca.pl

https://dkswit.com.pl/iv-wyspiewajmy-niepodleglosc-11-11-2020/

Dookoła Martyna

Avatar

Sprawdź również

„LOVE LAS. BAJKA EKOLOGICZNA”

Gdy pewnego dnia w leśnym domku ostatniej dobrej Wiedźmy Zuzanny zjawiają się dwie podstępne koleżanki, Zenobia …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *