Strona Główna / Aktualności / Trening umiejętności społecznych dla dzieci i młodzieży

Trening umiejętności społecznych dla dzieci i młodzieży

Trening Umiejętności Społecznych czyli TUS są to zajęcia w małej grupie dla dzieci, które nie tylko mają trudności w odnalezieniu się w grupie, są nieśmiałe, wchodzące w konflikty, nie rozumiejących swoich emocji i nie umiejących ich wyrażać itp. W małej grupie w bezpiecznym środowisku możemy nauczyć się, przećwiczyć i utrwalić nie tylko w jaki sposób wyrazić złość, ale jak nawiązać relację. Jak nie ulegać wpływom innych i inne ważne dla rozwoju dziecka umiejętności.

Z uwagi na różnorodne potrzeby każdej grupy nie ma stałej czy wymaganej listy tematów poruszanych podczas zajęć. Jest kilka najczęściej omawianych bloków na spotkaniach :

– Podstawowe umiejętności prospołeczne

– Emocje i sposoby radzenia sobie z nimi

– Komunikacja werbalna i niewerbalna

Wykorzystujemy w  tym celu m.in.: odgrywanie scenek, modelowanie zachowań i emocji, a także bajkoterapia, ćwiczenia plastyczne i logiczne oraz gry, które wymagają koncentracji i inne.

Zajęcia są prowadzone przez dwóch terapeutów: psychologa i pedagoga lub dwóch psychologów, co pozwala na modelowanie zachowań dzieci, monitorowanie ich postępów i obserwację każdego uczestnika.

Dodatkowe informacje:

· grupy liczą od 4 do 7 osób;

· czas każdego spotkania to 75 min + ok 15 min na przekazanie informacji rodzicom;

· spotkania odbywają się raz w tygodniu;

· w połowie i na koniec cyklu indywidualne konsultacje z rodzicami każdego dziecka;

· zajęcia przeznaczone są dla dzieci w wieku od 5 do 15 lat;

· uczestnictwo w Treningu poprzedzone jest indywidualną konsultacją z rodzicem i dzieckiem 1h – 90 zł (płatne oddzielnie).

Rozpoczęcie 4 miesięcznego treningu już w październiku. Cena za miesiąc uczestnictwa dziecka wynosi 480 zł + 90 zł obowiązkowa konsultacja z rodzicem i dzieckiem. Spotkania będą się odbywać na ul. Korkowej 24a w Marysinie Wawerskim (przy stacji PKP Warszawa Gocławek). Organizatorem jest Centrum Dietoterapii i Dietetyki oraz Centrum Terapii Ketra.

Psychologiem prowadzącym jest Monika Orzełowska – mgr psychologii zdrowia i psychoterapii, dietetyk, specjalista arteterapii. Posiada wieloletnie doświadczenie w pracy z osobami dorosłymi oraz dziećmi. Swoją wiedzę ciągle poszerza na różnego rodzaju szkoleniach.  Na co dzień zajmuje się terapią i diagnozą dzieci ze specjalnymi potrzebami. Prowadzi zajęcia z arteterapii, TUSy jak również szkolenia. Jest osobą otwartą i pogodną z bardzo dużym doświadczeniem w pracy z dziećmi z różnym spektrum zaburzeń. 

Zapisy pod numerem 660 615 150 lub 731 988 800.

CDiD

Dookoła Martyna

Avatar

Sprawdź również

Wojenka

Spektakl muzyczny 10.11 godzina 19.00 DK Kadr, ul. Rzymowskiego 32 sala: Broadwaywstęp: wolny Wojna się …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *