Trening umiejętności społecznych dla dzieci i młodzieży

Trening Umiejętności Społecznych czyli TUS są to zajęcia w małej grupie dla dzieci, które nie tylko mają trudności w odnalezieniu się w grupie, są nieśmiałe, wchodzące w konflikty, nie rozumiejących swoich emocji i nie umiejących ich wyrażać itp. W małej grupie w bezpiecznym środowisku możemy nauczyć się, przećwiczyć i utrwalić nie tylko w jaki sposób wyrazić złość, ale jak nawiązać relację. Jak nie ulegać wpływom innych i inne ważne dla rozwoju dziecka umiejętności.

Z uwagi na różnorodne potrzeby każdej grupy nie ma stałej czy wymaganej listy tematów poruszanych podczas zajęć. Jest kilka najczęściej omawianych bloków na spotkaniach :

– Podstawowe umiejętności prospołeczne

– Emocje i sposoby radzenia sobie z nimi

– Komunikacja werbalna i niewerbalna

Wykorzystujemy w  tym celu m.in.: odgrywanie scenek, modelowanie zachowań i emocji, a także bajkoterapia, ćwiczenia plastyczne i logiczne oraz gry, które wymagają koncentracji i inne.

Zajęcia są prowadzone przez dwóch terapeutów: psychologa i pedagoga lub dwóch psychologów, co pozwala na modelowanie zachowań dzieci, monitorowanie ich postępów i obserwację każdego uczestnika.

Dodatkowe informacje:

· grupy liczą od 4 do 7 osób;

· czas każdego spotkania to 75 min + ok 15 min na przekazanie informacji rodzicom;

· spotkania odbywają się raz w tygodniu;

· w połowie i na koniec cyklu indywidualne konsultacje z rodzicami każdego dziecka;

· zajęcia przeznaczone są dla dzieci w wieku od 5 do 15 lat;

· uczestnictwo w Treningu poprzedzone jest indywidualną konsultacją z rodzicem i dzieckiem 1h – 90 zł (płatne oddzielnie).

Rozpoczęcie 4 miesięcznego treningu już w październiku. Cena za miesiąc uczestnictwa dziecka wynosi 480 zł + 90 zł obowiązkowa konsultacja z rodzicem i dzieckiem. Spotkania będą się odbywać na ul. Korkowej 24a w Marysinie Wawerskim (przy stacji PKP Warszawa Gocławek). Organizatorem jest Centrum Dietoterapii i Dietetyki oraz Centrum Terapii Ketra.

Psychologiem prowadzącym jest Monika Orzełowska – mgr psychologii zdrowia i psychoterapii, dietetyk, specjalista arteterapii. Posiada wieloletnie doświadczenie w pracy z osobami dorosłymi oraz dziećmi. Swoją wiedzę ciągle poszerza na różnego rodzaju szkoleniach.  Na co dzień zajmuje się terapią i diagnozą dzieci ze specjalnymi potrzebami. Prowadzi zajęcia z arteterapii, TUSy jak również szkolenia. Jest osobą otwartą i pogodną z bardzo dużym doświadczeniem w pracy z dziećmi z różnym spektrum zaburzeń. 

Zapisy pod numerem 660 615 150 lub 731 988 800.

CDiD

Dookoła Martyna

Avatar

Sprawdź również

„LOVE LAS. BAJKA EKOLOGICZNA”

Gdy pewnego dnia w leśnym domku ostatniej dobrej Wiedźmy Zuzanny zjawiają się dwie podstępne koleżanki, Zenobia …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *