„Połączenia” Wilanowskie Wieczory Filmowe

Żyjemy w pośpiechu. Często brakuje nam czasu, by spojrzeć na otaczający nas świat, by przyjrzeć się innym ludziom. Z pomocą przychodzą nam młodzi reżyserzy, którzy w cieniu superprodukcji robionych za miliony dolarów tworzą wyjątkowe filmy. Zapraszamy na „Połączenia”, czyli Wilanowskie Wieczory Filmowe. Raz w miesiącu spotykamy się w Alto Wilanów, by obejrzeć odkrywane przez Lubelski Festiwal Filmowy produkcje z całego świata, wspólnie poszukać między nimi połączeń i odpowiedzieć sobie na zadawane przez ich twórców pytania. Może łącząc siły uda nam się odkryć coś, czego się nie spodziewaliśmy…

Najbliższy pokaz: 12 czerwca 2018 r., godz. 19.00
Filia CKW w Alto Wilanów, al. Rzeczypospolitej 14

Pierwsza część każdego spotkania to pokaz filmów krótkometrażowych. Będą to głównie filmy młodych reżyserów i reżyserek, często prezentowane już na światowej klasy festiwalach, np. w Cannes, Berlinie czy Toronto. Staramy się tak dobierać repertuar, by poruszał on kilka tematów, które mogą stać się podstawą do dyskusji wśród publiczności. Ona stanowi drugą część wieczoru filmowego.

W trakcie rozmów po seansie obowiązuje pełna demokratyzacja opinii, nie pozwalamy na krytykę stanowiska innych osób, nie przerywamy innym ich wypowiedzi, słuchamy siebie nawzajem.

Dobór programu i prowadzenie dyskusji: Maciej Misztal – pomysłodawca i dyrektor Lubelskiego Festiwalu Filmowego (do 2016 r. MFF Złote Mrówkojady). Twórca i promotor kina offowego. Instruktor warsztatów filmowych dla młodzieży (m.in. Lubelskie Plotkojady). Producent i kierownik produkcji wielu programów telewizyjnych emitowanych w Polsce i zagranicą, jak również filmów dokumentalnych i fabularnych, reportaży oraz spotów promocyjnych.

PROGRAM POKAZU CZERWCOWEGO:

Miłość na falach, reż. Steven Hindes (Australia) 5’
Opowieść o fatalnym zauroczeniu pewnego australijskiego taksówkarza.

Mój brat jest superbohaterem, reż. Tatiana Rakhmanova (Rosja) 23’
7-letni Serjoża nie potrafi pogodzić się ze śmiercią rodziców. Żyje w świecie komiksów i superbohaterów. Jego brat postanawia więc przebrać się za Batmana.

Sztuka narzekania, reż. Karolina Łuczak (Polska) 15’
Gregory jest Brazylijczy­kiem. Pokochał Polskę i chciałby zostać Polakiem, a nie kolejnym obcokrajowcem. Ma tylko jeden problem – nie potrafi narzekać. Dlatego przemierza ulice Wrocławia, próbując nauczyć się tej trudnej sztuki od jego mieszkańców.

Hiob, reż. Marco Gadge (Niemcy) 20’
Są profesje, których nie bez powodu nikt nie chce podejmować…

Rastrillo postanawia być odpowiedzialnym, reż. Santi Veiga (Hiszpania) 19’
Rake chce mieć dziecko ze swoją dziewczyną Julią, która zarzuca mu egoizm. Mężczyzna więc postanawia więc zostać aktywistą, by udowodnić, że będzie dobrym ojcem.

ŁĄCZNY CZAS TRWANIA: ok. 85 min.

Wstęp wolny!

Źródło: http://kulturawilanow.pl/polaczenia-wilanowskie-wieczory-filmowe/

Dookoła cogdziekiedy

cogdziekiedy

Sprawdź również

made in JAZZ: O.N.E. QUINTET

KONCERT sob 24.10 godzina 19.00 sala: Broadwaybilety: 20 zł, do nabycia online lub w DK Kadr Zespół O.N.E. Quintet wykonuje …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *