Klub Gier Wszelakich

Klub Gier Wszelakich

Chyba każdy z nas pamięta, jak w dzieciństwie potrafiliśmy spędzać długie godziny nad rozłożoną partią chińczyka czy memorów. Dzięki klubowi poznamy wiele nowych gier i przypomnimy sobie radość, jaką może dać rozegranie kilku partii interesującej planszówki.

Klub zaczął funkcjonować kilka lat temu za sprawą Krzysztofa Oleksiaka, który zgłosił swój pomysł do budżetu partycypacyjnego. Pierwsze spotkania odbywały się w Liceum ogólnokształcącym im. Generała Maczka, na które przychodzili głównie uczniowie szkoły. Od tego roku spotkania odbywają się w Bielańskim Ośrodku Kultury (ul. Goldoniego 1)  średnio raz w miesiącu, dokładne informacje udostępniane są regularnie na stronie wydarzenia na facebooku (Klub Gier Wszelakich).

Celem spotkań jest miłe spędzenie czasu w ciekawym towarzystwie. W klubie nie ma żadnych ograniczeń wiekowych. Najczęściej pojawiają się osoby w wieku licealnym i studenckim, ale przychodzą także osoby dorosłe z dziećmi. Organizatorowi zależy na luźnej atmosferze, dlatego też uczestnictwo nie wiąże się z żadnymi zobowiązaniami. Na spotkania można przynosić własne gry, lub wybrać je z zasobów klubu, które w tej chwili liczą ponad 25 różnego rodzaju tak zwanych gier bez prądu. Do dyspozycji uczestników są gry tradycyjne, jednak klub stawia głównie na modniejsze i bardziej złożone gry planszowe, logiczne, karciane oraz fabularne. Podczas spotkań na miejscu jest również instruktor, który służy pomocą w zrozumieniu zasad oraz przeprowadza rozgrywki.

Najbliższe spotkanie odbędzie się 15 grudnia o godzinie 15:00 w Bielańskim Ośrodku Kultury. Z okazji końca roku dla chętnych organizowany będzie turniej z nagrodami dla trzech najlepszych graczy, rozpocznie się on o godzinie 16:00. Będzie również możliwość grania poza konkursem dla osób niezainteresowanych udziałem. Organizator zaprasza też do kontaktowania się z nim przez facebooka, w przypadku jakichkolwiek pytań lub propozycji gier na następne spotkanie.

Taki rodzaj rozrywki rozwija wiele pozytywnych cech. Nie tylko bawi ale także uczy niezwykle ważnych umiejętności, takich jak logiczne myślenie, pozytywne współzawodnictwo, przewidywanie konsekwencji i ruchów przeciwników czy komunikacji z innymi ludźmi. Ćwiczyć można także swój refleks, umiejętność pracowania w grupie oraz kreatywne myślenie. Przyjdź i spróbuj, a może odnajdziesz swoją nową pasję.

Podobne spotkania organizuje AGRESOR Klub Gier Planszowych. W Warszawie jest również kilka lokali, do których można przyjść z rodziną lub znajomymi na partyjkę lub dwie. Są to między innymi: klubokawiarnia Chłodna 25, klub Chwila, kawiarnia Kicia Kocia, Klubokawiarnia Paradox Cafe, czy klubokawiarnia Solec 44.

 

Katarzyna Rzyszkiewicz

 

Dookoła Katarzyna Rzyszkiewicz

Katarzyna Rzyszkiewicz

Sprawdź również

27. MIĘDZYNARODOWY FESTIWAL KOLĘD I PASTORAŁEK

Międzynarodowy Festiwal Kolędi Pastorałek im. ks. Kazimierza Szwarlika  Zapraszamy do udziału w 27 edycji największego festiwalu …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *