NIEWIDZIALNA WYSTAWA-EKSPOZYCJA, KTÓREJ NIE UJRZYMY

NIEWIDZIALNA WYSTAWA-EKSPOZYCJA, KTÓREJ NIE UJRZYMY

Każdy widzi świat inaczej, w innych kolorach, z innej perspektywy, pod innym kątem. Są jednak ludzie, którzy w ogóle nie widzą, a ich jedynym sposobem na obejrzenie czegoś jest użycie innych zmysłów:dotyku, węchu, słuchu.

Niewidzialna wystawa, którą w Warszawie możemy oglądać w budynku Millenium Plaza na Alejach Jerozolimskich 123A, to przybysz wprost z węgierskiego Budapesztu, gdzie istnieje już prawie dwanaście lat. Jest to miejsce niesamowite, uczące oraz dające wiele do myślenia. Celem ekspozycji jest ukazanie świata takim, jakim widzą go ludzie niewidomi, a doświadczenie to jest warte przeżycia. W czym tkwi haczyk? W całkowitej ciemności, braku możliwości podejrzenia czegokolwiek oraz w palecie zapachów i odgłosów, które docierają do odwiedzającego ekspozycje z każdej możliwej strony. Dla nikogo nie ma taryfy ulgowej. Wchodząc w całkowitą ciemność, jaką osnuta jest wystawa, nie ma możliwości zapalenia światła, trzeba odnaleźć się w nowej sytuacji i nauczyć się radzić sobie z czymś, co na co dzień wydawało się niezwykle proste, jak kupowanie owoców na straganie, czy szukanie portfela we własnym mieszkaniu. Niewidzialna Wystawa to podróż niezwykła i niesamowicie smaczna. Pokazuje ona perspektywę, z którą żaden człowiek wolałby się nigdy nie spotkać. Jednocześnie jest to niezwykle zróżnicowana gra na zmysłach i emocjach odwiedzających. Dzięki temu ekspozycja ta jest punktem na mapie Warszawy, którego nie warto pomijać.

 

Bilety:

Normalny:25zl

Ulgowy:22zl

(możliwość wynajęcia anglojęzycznego przewodnika)

 

Gabriela Chałupa

 

Dookoła Gabriela Chałupa

Gabriela Chałupa

Sprawdź również

made in JAZZ: O.N.E. QUINTET

KONCERT sob 24.10 godzina 19.00 sala: Broadwaybilety: 20 zł, do nabycia online lub w DK Kadr Zespół O.N.E. Quintet wykonuje …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *