Festiwal teatralny “Bajeczne soboty”

Przed nami lato, a co za tym idzie okazja do rodzinnego spędzania czasu wśród licznych śródmiejskich atrakcji. Szczególnie zachęcamy do uczestnictwa w festiwalu teatralnym „Bajeczne soboty” zrodzonym z marzeń o scenie bez kurtyny i bez barier – za to z bezpośrednimi spotkaniami z widzami, którzy poprzez wspólną zabawę i włączenie się w działania teatralne, stają się współtwórcami przedstawień.

Zapraszamy w soboty od 7 lipca do 18 sierpnia o godz.16.00, Amfiteatr przy Starej  Prochowni SCEK, ul. Boleść 2. Wstęp bezpłatny

Festiwal teatralny "Bajeczne soboty"

Szczegółowy program:

  • 7 lipca – „Świat według Czochera” Żonglerka i magia, piosenki w wykonaniu śpiewającej małpki, rozmowy o przyjaźni, tolerancji i akceptacji… oraz wiele innych niespodzianek! Występują: Piotr Boruta – uczestnik programu „Mam Talent”, brzuchomówca, aktor, mim oraz clown – wraz z Czocherem, pozytywnym włochatym stworem.
  • 14 lipca – „Awanturka z leśnego podwórka” Interaktywny, bajkowy spektakl, podczas którego dzieci biorą czynny udział w przygodach leśnych bohaterów. Uczą się także, jak ważne są wzajemna miłość i szacunek oraz dowiadują się, że zgoda pozwala przetrwać nawet najtrudniejsze chwile.
  • 21 lipca  – „Stefek Burczymucha i inni” Malarka spotyka w parku poetę i  postanawia zająć się poezją. Za pomocą czarodziejskiej zakładeczki do książki zmieniają płotek w wielką księgę i po chwili  oczom widzów ukazują się bohaterowie najsłynniejszych polskich wierszy dla dzieci.
  • 28 lipca – „Baśń o Bolku” Młody książę Bolek pragnie zasiąść na tronie, lecz aby tak się stało, musi zdobyć odwagę i sławę. Jak to w baśniach bywa, napotyka wiele przeszkód. Tą najtrudniejszą okazuje się spotkanie z czarownicą Wiślicą… Tylko pomoc widzów może przynieść szczęśliwe zakończenie.
  • 4 sierpnia – „Smok Wawelski” Przedstawienie oparte na rymowanym tekście i wpadających w ucho piosenkach. Dużo świetnej zabawy zapewnią widzom dekoracje powstające na ich oczach, niecodzienne lalki, szybkie zwroty akcji, gra aktorska pełna klasycznej klaunady… Wybuchy śmiechu gwarantowane!
  • 11 sierpnia – „Lekcja o Polsce, czyli legenda o Wiśle, smoku oraz Warsie i Sawie” Profesor Hilary Szczebrzeszyński zabierze dzieci na Baranią Górę, miejsce narodzin największej polskiej rzeki. Tam rozpocznie się bajanie o nadwiślańskich grodach, a historię Polski przybliżą legendy znad Wisły.
  • 18 sierpnia – „Kurnik Kultury” Spektakl pełen przemyśleń. Że trzeba sięgnąć daleko w głąb siebie, by odnaleźć szczęście… Że nie zawsze marzenia spełniają się tak, jak byśmy chcieli… Ale też, że „oaza szczęścia i spokoju” często kryje się tuż za rogiem!
Źródło: http://srodmiescie.warszawa.pl/aktualnosc-1385-festiwal_teatralny_bajeczne_soboty.html

Dookoła Martyna

Avatar

Sprawdź również

27. MIĘDZYNARODOWY FESTIWAL KOLĘD I PASTORAŁEK

Międzynarodowy Festiwal Kolędi Pastorałek im. ks. Kazimierza Szwarlika  Zapraszamy do udziału w 27 edycji największego festiwalu …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *