„Spotkanie z gwiazdą – kulisy sławy” – Izabela Trojanowska

Serdecznie zapraszamy na kolejny niezwykły wieczór z cyklu „Spotkanie z gwiazdą – kulisy sławy”, tym razem będziemy gościć Izabelę Trojanowską – kojarzona przede wszystkim ze sceną muzyczną i ekranem telewizora. Wykonawczyni wielu przebojów, nagrywanych w stylu pop (czasami pop-rock), odtwórczyni roli Moniki Ross-Nawrot w serialu „Klan”.  Spotkanie poprowadziKrzysztof Wilkowski.

Wikipedia
Wikipedia

12 kwietnia (piątek), godz. 19.00

Bilety 35 zł, przedsprzedaż od 2.04 Eventim

Izabela Trojanowska – rozpoczęła karierę muzyczną w roku 1980 nawiązując współpracę z Budką Suflera. Przełomowy był hit „Tyle samo prawd ile kłamstw”. Wkrótce na Festiwalu w Opolu artystka wylansowała kolejny przebój „Wszystko czego dziś chcę”. Za interpretację obu tych utworów została uhonorowana jedną z dwóch głównych nagród. W tym czasie oba te utwory wydano na dwóch singlach, zawierających dodatkowe przeboje „Komu więcej, komu mniej” oraz „Tydzień łez”. Kolejne utwory: „Jestem twoim grzechem”, „Sobie na złość”, „Nic za nic” i „Pytanie o siebie”, wydano wkrótce na dwupłytowej „EP-ce”. Po zakończeniu współpracy z Budką Suflera, zaraz po wydaniu ich wspólnego albumu, z Izabelą Trojanowską rozpoczął współpracę zespół Stalowy Bagaż w składzie: Aleksander Mrożek (gitara, lider), Kazimierz Cwynar (gitara basowa) i Jacek Krzaklewski (gitara). Z tym zespołem Trojanowska wystąpiła na festiwalu w Opolu w 1981 roku, śpiewając przeboje „Pieśń o cegle” oraz „Na bohaterów popyt już minął”. Następna płyta, „Układy”, powstawała od końca 1981 roku i ukazała się w 1982. Album prezentował bardziej rockowe brzmienie i przyniósł kolejne przeboje: „Karmazynowa noc”, „Brylanty” oraz „Obce dni”. W lipcu tego samego roku Trojanowska nagrała wspólnie z Tadeuszem Nalepą płytę „Pożegnalny cyrk”, która zawierała utwory silnie krytykujące stan wojenny. Cenzura nie dopuściła do wydania albumu – czekał on na wydanie 11 lat. W 1990 artystka wydała kolejny studyjny album „Izabela Trojanowska”, tym razem zawierający wyłącznie anglojęzyczne utwory. Przeznaczony był na rynki zachodnie i pod tytułem „Independance” trafił najpierw na rynek brytyjski, wydany nakładem niezależnej wytwórni Rondor Music. W 1994 r artystka zaśpiewała razem z Budką Suflera na ich jubileuszowym tournée. W 1995 nawiązała współpracę artystyczną z kompozytorami Adamem Abramkiem i Pawłem Sotem. Nagrała z nimi album „Chcę inaczej”, na którym znalazły się przeboje: ”I stało się”, „Więcej niż życie” oraz „Nareszcie czuję”.

Od stycznia 2009 roku współpracuje z zespołem Mafia, z którym koncertuje. W sierpniu 2009 wystąpiła z Budką Suflera w Sopocie, Nałęczowie oraz Katowicach z okazji 35-lecia zespołu Budka Suflera. Nowa płyta „Życia zawsze mało” wydana w 2011, który zawiera 11 premierowych piosenek utrzymanych w klimatach rock-pop jest kontynuacją tego, co Trojanowska robiła kiedyś. Płyta jest o miłości, bo jak wiadomo, na miłości wszystko zaczyna się i kończy. Są również utwory o otaczającym nas świecie i emocjach, które mamy w sobie. Dla fanów Izabeli Trojanowskiej i wielbicieli eleganckiego rocka pozycja obowiązkowa! Płytę promują piosenki „Nie od razu”, „Słodkich snów” i teledysk: „Nie od razu”.

 

BIELAŃSKI OŚRODEK KULTURY

Carla Goldoniego 1

Warszawa 01-913

 

Dookoła Martyna

Avatar

Sprawdź również

made in JAZZ: O.N.E. QUINTET

KONCERT sob 24.10 godzina 19.00 sala: Broadwaybilety: 20 zł, do nabycia online lub w DK Kadr Zespół O.N.E. Quintet wykonuje …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *