LOTTO Poland Bike Marathon 2019

LOTTO Poland Bike Marathon 2019

Trzy, dwa, jeden… Start! Nadchodzi jedenasty sezon LOTTO Poland Bike Marathon. Amatorzy MTB z charakterystycznymi, okrągłymi numerami na rowerach ponownie pojawią się na bezdrożach, ścieżkach i leśnych duktach. Przede wszystkim w województwie mazowieckim. Dwanaście z szesnastu tegorocznych etapów zostanie rozegranych na Mazowszu. Cykl wyścigów organizowany przez Grzegorza Wajsa odwiedzi też województwa świętokrzyskie, lubelskie i podlaskie.

LOTTO Poland Bike Marathon 2019 wystartuje 31 marca w Legionowie, a finał odbędzie się 12 października w warszawskim Wawrze. Kolorowy peleton rowerowych maratończyków ponownie zawita również do takich miejscowości, jak: Nowy Dwór Mazowiecki, Radzymin, Nadarzyn, Góra Kalwaria, Wąchock, Urszulin koło Włodawy, Sitkówka-Nowiny, Płock, Marki, Ząbki i Konstancin-Jeziorna. Po bardzo długiej przerwie na mapę cyklu wrócił Serock. Będą też dwa debiuty. LOTTO Poland Bike Marathon pierwszy raz w historii zagości w Perlejewie i Wołominie. Gmina Wołomin zaliczy podwójny debiut, bo 24 sierpnia będzie też gospodarzem Drużynowych Mistrzostw Polski MTB Amatorów.

– Naszym celem jest perfekcyjna organizacja – mówi organizator LOTTO Poland Bike Marathon Grzegorz Wajs. – Każdy z uczestników będzie mógł skorzystać z bezpłatnego serwisu rowerowego, myjni rowerowej i masażu regeneracyjnego. Zapewniamy bufety na trasie i w miasteczku Poland Bike, a dla przedszkolaków organizujemy wyścigi Mini Cross i Chatkę Małolatka. Najważniejsza jest dobra zabawa. Dla całych rodzin. To jest nasze zadanie.

LOTTO Poland Bike Marathon będzie rozgrywany tradycyjnie na trzech trasach. Na każdym z szesnastu etapów dzieci i młodzież będą rywalizować na dystansie FAN (ok. 10 km), a dorośli wybiorą trasę MINI (ok. 30 km) lub MAX (ok. 55-65 km). Oprócz wielu kategorii wiekowych na wszystkich dystansach będą prowadzone punktacje drużynowa i rodzinna.

Pierwszy raz w historii w ramach LOTTO Poland Bike Marathon będzie rozgrywany cykl wyścigów o Puchar Komendanta Głównego Policji oraz Mistrzostwa Polski Policji MTB.

– Warto ścigać się w LOTTO Poland Bike Marathon i sięgnąć po atrakcyjne nagrody – mówi Grzegorz Wajs, były kolarz zawodowy. –  Zawodnicy i zawodniczki za start w 12 etapach otrzymają oryginalne, pamiątkowe trofeum. Natomiast osoby, które wystartują we wszystkich 16 etapach zdobędą absolutnie wyjątkową koszulkę kolarską „Orzeł Poland Bike”, specjalnie zaprojektowaną na LOTTO Poland Bike Marathon 2019.

Ekipa Poland Bike ponownie zorganizuje Koronę Świętokrzyską – Górską Etapówkę MTB (28-30 czerwca w Kielcach i Sitkówce-Nowinach). To będą niezwykłe trzy dni rywalizacji amatorów na rowerach górskich w Górach Świętokrzyskich. Korona Świętokrzyska jest jedyną etapówką w Polsce także dla dzieci i młodzieży.

Będzie też coś szczególnego dla szosowców. Poland Bike znów będzie organizatorem Mistrzostw Polski Masters ze startu wspólnego w kolarstwie szosowym, 23 czerwca w Starachowicach, którym towarzyszyć będzie Starachowicka Strzała dla amatorów na rowerach górskich i szosowych. Niesamowitych wrażeń kolarskich należy spodziewać się również 11 sierpnia w samym sercu Warszawy, gdy w okolicach Placu Zamkowego odbędzie się jubileuszowy, dziesiąty już Memoriał Stanisława Królaka. Kolarstwo jest naszą pasją. Startuj z nami!

LOTTO POLAND BIKE MARATHON 2019

31 marca (niedziela) – Inauguracja – I etap – Legionowo

14 kwietnia (niedziela) – II etap – Nowy Dwór Mazowiecki

28 kwietnia (niedziela) – III etap – Serock

5 maja (niedziela) – IV etap – Radzymin

12 maja (niedziela) – V etap – Nadarzyn

26 maja (niedziela) – VI etap – Góra Kalwaria

2 czerwca (niedziela) – VII etap – Wąchock

8 czerwca (sobota) – VIII etap – Urszulin (lubelskie)

30 czerwca (niedziela) – IX etap – Sitkówka-Nowiny

7 lipca (niedziela) – X etap – Płock

14 lipca (niedziela) – XI etap – Perlejewo (podlaskie)

25 sierpnia (niedziela) – XII etap – Wołomin

1 września (niedziela) – XIII etap – Marki

15 września (niedziela) – XIV etap – Ząbki

22 września (niedziela) – XV etap – Konstancin-Jeziorna

12 października (sobota) – Finał – XVI etap – Warszawa-Wawer

INNE ZAWODY POLAND BIKE 2019

19 maja (niedziela) – III Mokotowskie Kryterium Kolarskie o Puchar Burmistrza Mokotowa – Warszawa-Mokotów

23 czerwca (niedziela) – III Starachowicka Strzała i MP Masters – Starachowice

28-30 czerwca (piątek-niedziela) – Korona Świętokrzyska – Górska Etapówka MTB – Kielce, Sitkówka-Nowiny

11 sierpnia (niedziela) – X Memoriał Stanisława Królaka – Warszawa, Plac Zamkowy

24 sierpnia (sobota) – XII Drużynowe Mistrzostwa Polski MTB Amatorów – Wołomin

8 września (niedziela) – Poland Bike XC (Warszawa-Ursynów, Kopa Cwila)

5 października (sobota) – Poland Bike XC (Warszawa-Ursynów, Góra Kazury)

Więcej na www.polandbike.pl i www.facebook.com/Poland.Bike.Marathon

 

Poland Bike

 

Dookoła Martyna

Avatar

Sprawdź również

„LOVE LAS. BAJKA EKOLOGICZNA”

Gdy pewnego dnia w leśnym domku ostatniej dobrej Wiedźmy Zuzanny zjawiają się dwie podstępne koleżanki, Zenobia …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *