PRZEGLĄD FILMÓW OSCAROWYCH 2019

Oscary 2019 coraz bliżej. Laureatów tych prestiżowych nagród poznamy 24 lutego, a wcześniej w Kinie Świt na Targówku zaprezentujemy kilka filmów, które uznawane są za faworytów tegorocznej rywalizacji. Zapraszamy na Przegląd Filmów Oscarowych 2019 od 26 stycznia 21 lutego.

„Czarne bractwo. BlacKkKlansman” – 26-31 stycznia

Tytuł oryginalny: „BlacKkKlansman”

Reżyseria: Spike Lee

Obsada: John David Washington, Adam Driver, Laura Harrier, Topher Grace, Jasper Pääkkönen, Alec Baldwin

Produkcja: USA 2018

Czas: 128 min.

Jest początek lat siedemdziesiątych, a Ron Stallworth (John David Washington) jest pierwszym czarnoskórym detektywem, który służy w Departamencie Policji w Colorado Springs. Zdeterminowany, by wyrobić sobie nazwisko, Stallworth odważnie decyduje się na niebezpieczną misję: infiltracje Ku Klux Klanu. Razem z kolegą Flipem Zimmermanem (Adam Driver) tworzą grupę, której udało się przeniknąć do struktur Ku Klux Klanu. Udowodnili rasistowskie działania organizacji, uniemożliwili dokonanie zamachu, w którym mieli zginąć ludzie.

 

„Mary Poppins powraca” – 26-31 stycznia

Tytuł oryginalny: „Mary Poppins Returns”

Reżyseria: Rob Marshall

Obsada: Emily Blunt, Lin-Manuel Miranda, Ben Whishaw, Emily Mortimer, Pixie Davies

Produkcja: USA 2018

Czas: 130 min.

Mary Poppins pomaga nowemu pokoleniu rodziny Banksów odnaleźć radość i zachwyt życiem, które zatracili w szarej codzienności. Niezawodna niania i jej magiczne zdolności jak zwykle przemienią każde zadanie w niezapomnianą, fantastyczną przygodę!

„Vice” – 1-7 lutego

Tytuł oryginalny: „Vice”

Reżyseria: Adam McKay

Obsada: Christian Bale, Amy Adams, Steve Carell, Sam Rockwell, Jesse Plemons

Produkcja: USA 2018

Czas: 132 min.

Historia człowieka, który konsekwentnie przeszedł drogę od poruszającego się zręcznie po waszyngtońskich korytarzach biurokraty do realnej władzy. Wiceprezydent USA za prezydentury George’a W. Busha był jednym z najpotężniejszych ludzi tamtego czasu i zmieniał swój kraj i świat tak skutecznie, że efekty jego działalności obserwujemy do dzisiaj.

 

„Pierwszy człowiek” – 1-7 lutego

Tytuł oryginalny: „First Man”

Reżyseria: Damien Chazelle

Obsada: Ryan Gosling, Claire Foy, Jason Clarke, Kyle Chandler, Corey Stoll

Produkcja: USA 2018

Czas: 141 min.

Damien Chazelle i Ryan Gosling łączą siły w historycznej opowieści o misji NASA, dzięki której na Księżycu wylądował człowiek. Film skupia się na życiu Neila Armstronga w latach 1961-1969. „Pierwszy człowiek” to wstrząsająca, opowiedziana w pierwszej osobie historia na podstawie książki Jamesa R. Hansena. Zapis trudu, wyrzeczeń i poświęcenia, które wiązały się z jedną z najbardziej niebezpiecznych misji w historii ludzkości.

 

„Roma” – 8-14 lutego

Tytuł oryginalny: „Roma”

Reżyseria: Alfonso Cuarón

Obsada: Yalitza Aparicio, Marina de Tavira, Diego Cortina Autrey, Carlos Peralta, Marco Graf

Produkcja: Meksyk, USA 2018

Czas: 135 min.

„Roma” to barwny portret konfliktów rodzinnych i społecznej hierarchii pośród politycznego chaosu, opowiadający historię młodych służących pochodzących z indiańskiego ludu Misteków. Cleo (Yalitza Aparicio) i Adela (Nancy García García) pracują dla niedużej rodziny w zamieszkiwanej przez klasę średnią dzielnicy Meksyku Romie. Pani domu, matka czwórki dzieci Sofia (Marina de Tavira) usiłuje uporać się z przedłużającą się nieobecnością męża, natomiast Cleo musi stawić czoło druzgocącej prawdzie. Czy zacznie przez to zaniedbywać dzieci Sofii, które kocha jak własne? Starając się nadać nowy sens miłości i poczuciu solidarności w kontekście hierarchii społecznej, gdzie klasa i rasa są ze sobą pokrętnie splecione, Cleo i Sofia po cichu zmagają się ze zmianami przenikającymi ich rodzinny dom w kraju, w którym dochodzi do starć między wspieraną przez rząd milicją a demonstrującymi studentami.

 

„Wdowy” – 15-21 lutego

Tytuł oryginalny: „Widows”

Reżyseria: Steve McQueen

Obsada: Viola Davis, Michelle Rodriguez, Elizabeth Debicki, Cynthia Erivo, Colin Farrell, Robert Duvall, Liam Neeson

Produkcja: USA, Wielka Brytania 2018

Czas: 128 min.

„Wdowy” to historia czterech kobiet, których nie łączy nic z wyjątkiem długu, pozostawionego im w spadku przez zmarłych mężów, uwikłanych w działalność przestępczą. Kobiety nie mają innego wyjścia, jak wziąć sprawy w swoje ręce i zawiązać spisek, który pozwoli im narzucić światu ich reguły gry.

 

Dom Kultury ŚWIT w Dzielnicy Targówek m.st. Warszawy

Wysockiego 11, 03-371 Warszawa

 

Dookoła Martyna

Avatar

Sprawdź również

27. MIĘDZYNARODOWY FESTIWAL KOLĘD I PASTORAŁEK

Międzynarodowy Festiwal Kolędi Pastorałek im. ks. Kazimierza Szwarlika  Zapraszamy do udziału w 27 edycji największego festiwalu …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *