Body.mov: WSPÓLNOTA

Krótkometrażowe filmy tańca z USA, Australii, Irlandii oraz Wielkiej Brytanii.

Niezależnie od geograficznej specyfiki, każdy z filmów oferuje unikalną perspektywę w opowieści o uniwersalnej potrzebie bycia razem, „demokratyczności” tańca, oraz mentalnym przywiązaniu do miejsc i relacji, które współtworzą naszą tożsamość. Czy razem jesteśmy czymś więcej, niż tylko sumą części?

„Carry it on…” w reżyserii i choreografii Sharon Leahy to taneczna eksploracja miejsca i wpisanej w nie tradycji – zrealizowany w Wernette Farm w stanie Michigan, gdzie od ponad 40 lat odbywa się Festiwal Muzyki Wheatland.

Dokumentalny film „The Golds” w reżyserii Sue Healey to przełamująca stereotypy i urzekająca twórczą energią opowieść o grupie artystów-seniorów z Cranberry i sztuce starzenia się poprzez taniec.

Film „The Area” stworzony przez Ríonach Ní Néill i Joe Lee z udziałem seniorów z i Macushla Dance Club to taneczna mapa śródmieścia Dublina – obraz żywej pamięci przestrzeni w zmieniającym się z upływem czasu mieście.

„Boombox Eryri” w reżyserii Ellir Pierce to dynamiczny filmowy collage złożony ze stu taneczno-muzycznych portretów mieszkańców i krajobrazów regionu Conwy w Północnej Walii.

Zdanie o kuratorce: Regina Lissowska-Postaremczak, teatrolog, badaczka tańca, od 6 lat działa w obszarze filmu tańca jako kuratorka (Dances with Camera w ramach Short Waves Festival), selekcjonerka i programerka pokazów i międzynarodowych festiwali filmowych (m.in. Mobile Dance Film Festival, NY), jest członkiem Dance Films Association.

Organizatorzy projektu CST: Fundacja Artystyczna PERFORM oraz Fundacja Rozwoju Teatru ‘NOWA FALA’ / HOTELOKO movement makers

Projekt współfinansuje m.st. Warszawa

Kuratorka: Regina Lissowska-Postaremczak

Program zrealizowany we współpracy z Fundacją Edukacji Kulturalnej AdArte oraz ShortWavesFestival

12 GRUDNIA godzina 19.00

DK Kadr ul. Gintrowskiego 32

sala: Powiększenie 301 a/b, III piętro

wstęp wolny, rezerwacja miejsc online lub w DK Kadr

 

Dookoła Martyna

Avatar

Sprawdź również

27. MIĘDZYNARODOWY FESTIWAL KOLĘD I PASTORAŁEK

Międzynarodowy Festiwal Kolędi Pastorałek im. ks. Kazimierza Szwarlika  Zapraszamy do udziału w 27 edycji największego festiwalu …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *