Zapraszamy gorąco na Wieczór międzynarodowy Kolumbia.
Program imprezy zapowiada się imponująco !
24 października o godz. 18.00
– koncert „Gorąca Kolumbijska Cumbia”
– prezentacja multimedialna i prelekcja Claudii Cardenas i Dominika Baca „ Kolumbia – tam gdzie kawa rośnie w ogrodzie”
– sprzedaż przekąsek kolumbijskich
– wystawa fotograficzna
– quiz z nagrodami oraz wiele innych atrakcji
Bilet 20 zł .
Przedsprzedaż od 16.10 w kasie BOK i na eventim
„…Kolumbia jest nazywana klejnotem Ameryki Południowej. Przez dziesięciolecia izolowana przez sytuację polityczną dzisiaj jest odkrywana na nowo. Ostrzegano Was przed Kolumbią ? Uważajcie ! Slogan turystyczny Kolumbii brzmi: „Jedyne ryzyko, że będziesz chciał zostać!”
„Kolumbia – tam gdzie kawa rośnie w ogrodzie” to zdjęcia i opowieść z kilkunastu wypraw przez Kolumbię która jest globem w miniaturze: rajskie plaże Karaibów, dzikie dżungle wybrzeża Pacyfiku i Amazonii, bezkresne sawanny Llanos, kolonialne miasta, ośnieżone szczyty Andów, najlepsza kawa a przede wszystkim wspaniali ludzie na każdym kroku jeszcze nie skażeni masowa turystyką. Dotrzemy do wiosek Indian Kuna i Embera w przesmyku Darien, Indian Wayuu na pustynnym półwyspie Guajira, czy nomadów Amazonii Nukak Maku.
Odbędziemy też wyprawę w góry Sierra Nevada de Santa Marta, najwyższe nadmorskie pasmo górskie na świecie, wyrastające w odległości zaledwie 40 km od brzegów Morza Karaibskiego. Zamieszkują ją Indianie Kogi, Wiwa i Arhuaco określający siebie mianem „Strażników Ziemi”. Są oni spadkobiercami prekolumbijskiej cywilizacji Tayrona która 500 lat temu oparła się najazdowi konkwistadorów skrywając się niedostępnych górach i do dziś żyją w podobny co przed wiekami sposób, mimo nierównego starcia z cywilizacją. Do minimum ograniczają kontakty ze światem zewnętrznym i rzadko dopuszczają do siebie przybyszów. Góry których szczyty wznoszą się na ponad 5700 m.n.p.m. to dla Indian odbicie całej Ziemi, lustro w którym przegląda się ludzkość. W górach znajdują się tez ruiny prekolumbijskich budowli, zaginionego miasta Ciudad Perdida – nazywanego kolumbijskim Machu Picch…”
Claudia Cardenas i Dominik Bac to para zakochana w Kolumbii. Poznaliśmy się w 2003 roku gdy Dominik opływał pod żaglami Amerykę Południową, i od tego czasu podróżują już razem. Po kilku latach spędzonych na wyprawach pod żaglami na zimnych i ciepłych wodach, skupili się na odkrywaniu Kolumbii. Ich pasją są Indianie żyjący w niezmieniony od wieków sposób. Mieszkają w Polsce ale kilka miesięcy w roku spędzają w Kolumbii gdzie organizują wyprawy, wyjazdy turystyczne i pomagają polskim firmom w wejściu na rynek tego kraju. Gdy są w Polsce prezentują Kolumbię na festiwalach i pokazach podróżniczych
Claudia Cardenas – urodzona w sercu kolumbijskich Los Llanos z zawodu architekt. Prywatnie – pasjonatka podróży, w których najważniejsze są dla niej spotkania z ludźmi i odkrywanie różnic między kulturami. Zaraża optymizmem i miłością do rodzinnej Kolumbii. Uczestniczyła w wyprawach żeglarskich QNT Northwest Passage i Cape Horn Antarctica wyróżnionych Kolosem 2007 i National Geographic Traveller. Wspólnie z Dominikiem organizuje wyprawy odwiedzając żyjące pierwotnie plemiona indiańskie. Założone przez nią w Kolumbii biuro podróży organizuje autorskie wyjazdy w Kolumbii i Ameryce Południowej. W Polsce współpracuje z firmami wchodzącymi na rynek Kolumbii. Prowadzi blog www.takajestkolumbia.com gdzie opowiada o kulturze i życiu w Kolumbii. W Akademii Odkrywcy im.Tony Halika prowadzi wykłady dla dzieci i młodzieży.
Dominik Bac – Kapitan jachtowy, podróżnik i fotograf. Od lat podróżuje lądem i pod żaglami czego efektem są fotografie z 6 kontynentów. Na jachcie “Stary” opłynął Amerykę Północną i Amerykę Południową pokonując przylądek Horn i Przejście Północno-Zachodnie co zostało wyróżnione dwukrotnie Kolosem, I Nagrodą Rejs Roku, Nagrodą im.Andrzeja Zawady a także National Geographic Traveller. Wspólnie z Claudią realizuje wyprawy w nieznane zakątki Kolumbii i innych miejsc Ameryki Południowej gdzie odwiedzają żyjące pierwotnie plemiona Indian. Do Kolumbii po raz pierwszy trafił za głosem serca i dotarł tam tylnymi drzwiami płynąc Amazonką. Od kilku lat wraca w Sierra Nevada de Santa Marta odkrywając nowe przyjaźnie w Sercu Świata. Na co dzień zajmuje się organizacją rejsów żeglarskich, wypraw fotograficznych i autorskich wypraw po Kolumbii. Jest wykładowcą Akademii Odkrywcy im.Tony Halika gdzie przybliża Świat młodym odkrywcom. www.takajestkolumbia.com
BIELAŃSKI OŚRODEK KULTURY
ul. Carla Goldoniego 1
Warszawa 01-913
Źródło: https://bok-bielany.eu/wydarzenia/wieczor-miedzynarodowy-kolumbia/