Marcin & Bartłomiej Oleś DUO – Polski Jazz 360

Oleś DUO to zjawisko istniejące na polskiej scenie muzycznej niemalże dekadę i systematycznie wymykające się próbom zaszufladkowania. Nie da się zaprzeczyć, że kontrabas i perkusja braci Olesiów stanowią oś wymarzonej sekcji rytmicznej: świadczą o tym zachwyty krytyków i długa seria płyt nagrywanych ze światowej klasy gwiazdami jazzu i nie tylko.

Marcin & Bartłomiej Oleś DUO – Polski Jazz 360

Równocześnie jednak pod własnym szyldem Oleś DUO od wielu lat prowadzą poszukiwania brzmień równie wysmakowanych, co niepospolitych. Ich duet – wyłącznie na kontrabas i perkusję – zachwyca przy tym zarówno bogactwem dźwięków, jak i rozległością tworzonych w ten sposób światów.

Kompozycje Oleś DUO z trzech kolejnych albumów nawiązują do tradycji tak różnorodnych, jak muzyka współczesna („DUO”, 2008); jazz („ONE STEP FROM THE PAST”, 2016) i muzyka etniczna („SPIRIT OF NADIR”, 2017).

Najnowszy projekt duetu, „SPIRIT OF NADIR”, to opowieść o muzyce kulturowo odległej, położonej niemal na biegunie muzyki świata zachodniego, a zarazem ukazująca związek braci Oleś z kulturą wykonawczą zarówno muzyki arabskiej, jak i hinduskiej, gdzie częstokroć jednemu instrumentowi melodycznemu towarzyszy jeden instrument perkusyjny.

Jest zatem „SPIRIT OF NADIR” swoistą podróżą duchową, opowieścią o świecie marzeń i wyobrażeń, tajemnic i fascynacji, pełnym barw niedostępnych nigdzie indziej. Projekt ten był dotąd prezentowany na żywo prapremierowo z okazji wmurowania kamienia węgielnego pod budowę Muzeum Historii Żydów Polskich oraz na festiwalu Singera w Warszawie.

26 czerwca 2018 (wtorek), godz. 19:00
sala 14 w Domu Kultury Świt

Oleś DUO: Marcin Oleś – kontrabas, Bartłomiej Oleś – perkusja

BILETY do nabycia w Domu Kultury Świt, cena 30 zł.

Projekt Polski Jazz 360° dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Źródło: http://dkswit.com.pl/marcin-bartlomiej-oles-duo-polski-jazz-360/

Dookoła Martyna

Avatar

Sprawdź również

KONKURS na Kartkę Bożonarodzeniową

więta nadchodzą wielkimi krokami, nie kupujcie kartek, lecz zróbcie je sami! Święta to wspaniały czas, …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *