Październikowe nowości teatralne

Październikowe nowości teatralne

Gdy robi się coraz zimniej i bardziej deszczowo warto nadrobić teatralne zaległości. Poniżej znajdują się spektakle, których premiery odbędą się już w tym miesiącu.

Październikowe nowości teatralne

Krzesła- Teatr Polonia

Premiera: 25 października

“Tragiczna farsa” jak nazwał swoją sztukę Eugène Ionesco prezentuje historię Starej i Starego(występują Ewa Szykulska i Leon Charewicz). Ich przeszłość złożona jest z niespełnionych marzeń i pragnień, przyszłość jest niepewna. Strach przed pustką i pozbawionym sensu życiem wypełniają wspólnymi rozmowami z ich wyimaginowanymi gośćmi, których symbolizują tytułowe krzesła.

Sen nocy letniej-Teatr Dramatyczny, scena G. Holoubka

Premiera: 12 października

Zarówno dla tych co czytali i oglądali słynny dramat, jak dla tych co nie zapoznali się z nim jeszcze. Współczesna interpretacja najchętniej wystawianej sztuki dramatopisarza w reżyserii Węgra, Gábora Máté.

Cud – Teatr Capitol

Premiera: 13 października

W czasie tego spektaklu polska publiczność zamienia się w hiszpańską. Będzie towarzyszyć Hunertusowi Nowakowi w jego podróży i przymusowym pobycie w podrzędnym hoteliku w małym, hiszpańskim miasteczku, San Miguel. Niespodziewanie w pokoju Hubertusowa pojawia się młoda studentka, dla której nie wystarczyło. Nikt  się nie spodziewa co może się wydarzyć w noc cudów…

Prawiek – Teatr Ochoty

Premiera: 7 października

Przełożona na scenę kultowa powieść Olgi Tokarczuk w wykonaniu nastoletnich aktorów wyłonionych w konkursie “Polowanie na motyle”. Spektakl ma za zadanie przekazać refleksję nad przemijaniem, ludzką słabością z energią młodych aktorów. Oprócz pokazania historii mieszkańców Prawieku, twórcy przekazują na scenie także własne życiowe historie.

Marta Berent

Dookoła Marta Berent

Marta Berent

Sprawdź również

27. MIĘDZYNARODOWY FESTIWAL KOLĘD I PASTORAŁEK

Międzynarodowy Festiwal Kolędi Pastorałek im. ks. Kazimierza Szwarlika  Zapraszamy do udziału w 27 edycji największego festiwalu …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *