Magorkon

Październik, jak wiadomo, jest miesiącem bibliotek. A gdyby tak… fantastycznym miesiącem w bibliotece?

Fantasmagoria – czyli filia biblioteki w dzielnicy Wola Miasta Warszawy – oraz Avangarda – czyli stowarzyszenie miłośników fantastyki – proponują nam dosyć niezwykły sposób na spędzenie szarego nieco zazwyczaj października – mianowicie: spędzenie go fantastycznie.

Co więc będzie się dziać?

W czym można wziąć udział w ramach wydarzenia znanego jako Magorkon?

  1. października w spotkaniu autorskim z Marcinem Podlewskim, który opowiadać będzie o zderzeniach mitu i fikcji z rzeczywistością i faktami.
  2. październik a w warsztacie kreacji światów magicznych, prowadzonym przez Renatę Rusak.
  3. październik a w prelekcji (czyli wykładzie o nieco luźniejszej formie) Michała Studniarka, który opowiadał będzie o warszawskich legendach miejskich.
  4. październik a zaś czekają na nas aż dwie atrakcje – pierwsza z nich (w kolejności chronologicznej) to prelekcja Mirosława Gołuńskiego, który opowie nam o odczytaniu mitu o genezie wojny trojańskiej w kontekście współczesności. Druga zaś to wykład, który poprowadzi Marta Kładź-Kocot na temat „Fantastyka i mit”.

Zaś podsumowaniem tego pełnego wrażeń miesiąca będzie jednodniowy konwent fantastyczny o wdzięcznej nazwie Magorkon. Nie zabraknie gier RPG (w których gracze wraz z Mistrzem Gry współtworzą historię, w której biorą udział wykreowane przez nich postaci), prelekcji dotykających tematyki gier wiedźmińskich, storytellingu i jego historii, czy też paneli – takich jak na przykład ten poświęcony poświęcony obecności mitologii skandynawskiej, arturiańskiej i słowiańskiej w kulturze i literaturze. Udział wezmą: Witold Jabłoński, Radosław Lewandowski oraz Paweł Majka, zaś poprowadzi go Mirosław Gołuński.

Udział we wszelkich atrakcjach związanych z tym wydarzeniem, dzięki wsparciu miasta Warszawy, jest całkowicie darmowy. Jest to wydarzenie otwarte dla wszystkich – zarówno starszych jak i młodszych, obeznanych w fandomie, lub też zupełnie nowych w tym środowisku.

 

Maria Kozak

 

Dookoła Maria Kozak

Maria Kozak

Sprawdź również

made in JAZZ: O.N.E. QUINTET

KONCERT sob 24.10 godzina 19.00 sala: Broadwaybilety: 20 zł, do nabycia online lub w DK Kadr Zespół O.N.E. Quintet wykonuje …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *