Wernisaż: 24 lutego, niedziela, godz. 17.00

Zapraszamy na otwarcie wystawy obrazów Mariusza Ołowskiego.

Do malarstwa i innych form przestrzennych popycha mnie szeroko rozumiana autentyczność, a same eksperymenty malarskie, które przeprowadzam inspirowane są naturalnymi właściwościami materii – mówi Mariusz Ołowski.

Wernisaż otworzy koncert „Gdy ziemia oddycha” w wykonaniu Jolanty Majchrzak i Tadeusza Woźniaka.

Mariusz Ołowski: Urodziłem się 17 czerwca 1995. Kontakt ze sztuką miałem od najmłodszych lat. Pierwszy, gdy zjadałem swoje pierwsze kredki. Dalsze kroki artystyczne doprowadziły mnie do liceum plastycznego w Warszawie na ulicy Smoczej 6. To miejsce mnie wychowało i nadało kręgosłup moralny. Początki stawiałem w pracowni Stefana Wronko.

Byłem głodny wiedzy i przemierzałem niezliczone pracownie, zakotwiczając się mentalnie w pracowni Jerzego Mierzwiaka, nasiąkając w towarzystwie świetnego satyryka Józefa Jurczyszyna, rozbójnika z klasą. Po skończeniu matury dałem się ponieść do Polsko-Japońskiej Akademii Technik Komputerowych.

Jestem pasjonatem rysunku i malarstwa. Uprawiam je od wielu lat spełniając coraz to nowsze fanaberie. Poczynając na ogniu, kończąc na ciekłym azocie, czy kwasie. Wspomagam się naturą i nieskończoną doskonałością jej procesów.

Dwie ważne osoby, które stanęły na mojej drodze to Daniel Szczechura i  Andrzej Kalina.

Daniel Szczechura zwrócił moją uwagę na animację, przekaz, zaskoczenie, niedopowiedzenia. Lawirowanie miedzy światem muzyki, obrazu i ruchu. Współpraca z nim jest nieoceniona.

Andrzej Kalina to człowiek, który ma niezwykły smak estetyczny i wrodzone poczucie koloru i humoru, mimo swojej stanowczości.

Przygotowana przeze mnie wystawa poprowadzi odbiorcę od malarstwa klasycznego, realistycznego do coraz bardziej intymnych obrazów.

Zakończenie wystawy: 13 marca 2019

Źródło: https://zacisze.waw.pl/pl/wystawy/aktualne-wystawy/wystawa-poza-ramami-mariusz-olowski

Dookoła Martyna

Avatar

Sprawdź również

27. MIĘDZYNARODOWY FESTIWAL KOLĘD I PASTORAŁEK

Międzynarodowy Festiwal Kolędi Pastorałek im. ks. Kazimierza Szwarlika  Zapraszamy do udziału w 27 edycji największego festiwalu …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *