Muzeum Domków dla Lalek

Muzeum Domków dla Lalek poszerza ofertę edukacyjną dla grup zorganizowanych – przedszkolnych, szkolnych, jak również dla odbiorców dorosłych.

Muzeum Domków dla Lalek

Do bazowych lekcji muzealnych „W świecie dawnych domków dla lalek”, czy „Jak działa muzeum”, od września dołącza temat „Między prawdą a fikcją”. W niezwykłym świecie miniaturowych domków, gdzie fakty i świat wyobraźni przeplatają się na każdym kroku, uczestnicy lekcji odkrywają barwne anegdoty i ciekawe historie. Poznają 12 legend warszawskich, zaprezentowanych na najnowszej wystawie czasowej „Nie tylko Bazyliszek. Współczesne interpretacje legend warszawskich w miniaturze”. Ponadto wcielają się w detektywów i wspólnie tropią bohaterów legend ukrytych w muzealnych gablotach. Pod koniec zaś, na warsztatach twórczych, tworzą własnoręcznie kolorowe znaczki pocztowe i pocztówki z bohaterami warszawskich legend, które zabierają na pamiątkę do domu.

Muzeum Domków dla Lalek to także doskonałe miejsce na naukę… matematyki! „Trzy łyki matematyki” dla klas I-III szkoły podstawowej i „Matematyka w praktyce” dla starszych uczniów, to lekcje, które rozwiewają wszelkie wątpliwości, że matematyka jest arcyciekawa i po prostu potrzebna! Podczas zajęć uczestnicy utrwalają praktyczne zastosowanie: pomiarów, skali, planu, szacowania i tworzenia sekwencji. Przeliczają jednostki miar, wag i czasu. W czasie części warsztatowej dzieci wypełniają specjalną kartę pracy, m.in. projektują w skali swój własny pokój, tworzą wzory tapet i kafli, analizują i przeliczają kuchenne przepisy. Ta lekcja muzealna otrzymała nominację do nagrody SŁONECZNIKI 2018 w kategorii Logika.

Lekcje muzealne trwają 1,5 godz. Optymalna liczba dzieci w grupie 12-20 osób. Obowiązują zapisy telefoniczne – 517 49 00 47.Pełna oferta edukacyjna Muzeum Domków dla Lalek znajduje się na stronie www.MuzeumDomkow.pl.

Muzeum Domków dla Lalek mieści się na wewnętrznym dziedzińcu Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie, w niedostępnych dotąd dla zwiedzających salach tajnego zaplecza VIP przy Sali Kongresowej.

W Muzeum można obejrzeć ponad 120 historycznych domów, sklepików i pokoi dla lalek, a także unikatową kolekcję zabawek sakralnych. To dziesiątki uroczych wnętrz, tysiące maleńkich drobiazgów. Niezliczona ilość godzin wspaniałej zabawy, która dawno przeminęła, ale której czar urzeka nas do dziś.

Na muzealnej ekspozycji są trzy wystawy – dwie stałe “W świecie dawnych domków dla lalek” i “Zabawki sakralne”, oraz nowa wystawa czasowa, pt. “Nie tylko Bazyliszek – współczesne interpretacje legend warszawskich w miniaturze”.

Muzeum oferuje zwiedzanie indywidualne i wycieczki z przewodnikiem, szeroką gamę lekcji muzealnych, warsztaty i zajęcia rodzinne, a także przyjęcia urodzinowe (nie tylko dla dzieci!).

Zachwyt, zaduma i wspaniała inspiracja do własnej twórczości – wszystko to znajdziesz w Muzeum Domków dla Lalek. Muzeum czynne jest codziennie, w godz. 9.00-19.00

Magdalena Molak-Szmidt

 

 

Dookoła Martyna

Avatar

Sprawdź również

“Zagłada”

PREMIERA ONLINE pon 21.12 godzina 20.00 Spektakl „Zagłada” jest adaptacją utworu zamościanina Piotra Szewca o tym …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *