Postaw na rozwój w czasie wakacji

Czas wakacji to okres kiedy zwalnia czas w firmach, to także mniej wytężonej pracy dla pracowników. Oczywiście nie dotyczy to tych branż, w których wakacje to również sezon biznesowy. Wydawać by się mogło, że w tak zwanym okresie ogórkowym, będzie brak zajęć związanych z rozwojem osobistym lub poszukiwaniem wiedzy dla wzbogacenia działalności gospodarczej. Nic bardziej mylnego. Jeżeli tylko zechcemy pójść w tym kierunku, można trafić na kilka naprawdę ciekawych pozycji. Postaram się zaproponować coś związanego z rozwojem osobistym, jak również rozwojem zawodowym. A może ktoś planuje założyć własną firmę i chciałby ten czas poświęcić na zbieranie informacji? Tutaj również znajdzie się ciekawa oferta.

Zdarza Wam się rozkładać bezradnie ręce, gdy słyszycie od swojego dziecka kolejne pytanie, które jest konsekwencją dziesięciu wcześniejszych odpowiedzi, jakich udzieliliście? A może widzicie, jak Wasze pociechy robią coś źle i nie jesteście pewni jak je krytykować, żeby nie ranić, żeby dziecko nie straciło niczego na tym tylko zyskało? Mi czasami się zdarza. Czasami czuję bezsilność słysząc, że jestem najgorszym tatą, ponieważ nie pozwoliłem oglądać kolejnej bajki. Jeżeli na chociaż jedno pytanie odpowiedzieliście twierdząco, albo również często stajecie bezradni w obliczu kolejnej sytuacji konfliktowej, to te warsztaty są również dla Was. Klub mam z Ursynowa zaprasza rodziców dzieci do lat sześciu na udział w warsztatach. Jeżeli chcesz nauczyć się efektywniej wspierać swoje dziecko i podnosić kompetencje rodzicielskie koniecznie zapisz się na jakiś termin. Zapisy i informacje: projekt@klub-mam.org (przy zapisie prosi się o podanie imienia i nazwiska i numeru telefonu). Udział w warsztatach jest bezpłatny. Kalendarz i tematy:

  • 9 lipca – Konstruktywna krytyka – jak krytykować by nie ranić?
  • 10 lipca – Mamo, Tato – skąd się biorą dzieci? Rozmowy na trudne tematy – jak odpowiadać na trudne pytania?
  • 16 i 17 lipca – Kłótnie, negocjacje – jak rozwiązywać konflikty z małym dzieckiem i łagodzić napięcia (2 spotkania).

Czy wiesz, że to, jak się czujesz w swoich ubraniach, rzutuje na Twoje relacje z innymi? Brzmi ciekawie? Ale to tylko jedno z wielu pytań, na jakie możesz uzyskać odpowiedź podczas kolejnych warsztatów jakie pragnę zaproponować. Prowadzić je będzie Ewa Jurczak, psycholog, specjalistka od stylu, pomagająca w zbudowaniu własnego niepowtarzalnego wizerunku. Na spotkaniu odkryjesz, jak wybór ubrań wpływa na Twoje życie. Poznasz także ścieżkę budowania własnego stylu i dowiesz się, dlaczego tak często metamorfoza nie przynosi efektu. A może chcesz się dowiedzieć, jak to, w jaki sposób się ubierasz, wpływa na efektywność Twojej pracy? Wystarczy zapisać się na bezpłatne warsztaty u Pani Ewy. Liczba miejsc ograniczona! Zapisy: biuro@pratera.pl lub 600-960-462. Termin 14 lipca 2018, sobota o godzinie 10. Miejsce:  Warszawa – Mokotów, Wejnerta 17a, Pracownia Terapeutyczna.

Bezpłatne Warsztaty Śpiewu z Eleną Egorovą w Parku Skaryszewskim. Pewnie część osób myśli: – Ja i śpiew? O nie, nie, dziękuję bardzo. Ale uwierzcie mi, nie tylko o śpiew tu chodzi. I również nie o to, żebyście nagle, nie mając słuchu zaczęli występować na największych scenach. Więc po co mamy tam się wybrać? Ponieważ podczas tych warsztatów dowiecie się również takich rzeczy jak:

  • W jaki sposób wydobywać stabilny silny, nie łamiący się głos;
  • Jak pokochać, zaakceptować swój głos;  
  • Jak budować pewność siebie.

Pani Elena przygotowała również wiele innych tematów, z którymi będziecie mogli się zapoznać. A zaprasza we wszystkie soboty lipca, do Parku Skaryszewskiego ( (przystanek rondo Waszyngtona, Warszawa). Miejsce spotkania: przy pomniku Żołnierzy Radzieckich o godzinie 18.00. Ilość miejsc nieograniczona, więc zapisy nie obowiązują.

A może spotkanie z coach`em pod tytułem “Zrównoważone życie”? Warsztat poprowadzi dr Małgorzata Roge-Wiśniewska – wykładowca uniwersytecki, ekspert, trener i coach. Zajęcia kierowane są głównie do osób chcących podnieść jakość swojego życia lub tych, które utraciły tzw. “radość życia”. Jest to również super propozycja dla osób chcących się dowiedzieć, czym jest coaching i dokąd może zaprowadzić. Warsztaty są bezpłatne, ale obowiązują zapisy przez stronę organizatora www.zrownowazonezycie.evenea.pl. A kiedy? Już 12 lipca o godzinie 18.00 na ul. Smolnej 32 lok.17. Liczba miejsc ograniczona.

Prowadzisz własną działalność? Brakuje Ci czasem motywacji i zastanawiasz się dlaczego? Dzięki firmie Humanrise będziesz mógł sobie sam z tym spróbować poradzić. Pan Tomasz Nalewajk, psycholog, strateg i trener, poprowadzi bezpłatne warsztaty o tym, jak zwiększyć efektywność swojego biznesu. Podczas praktycznego warsztatu dowiesz się, o znaczeniu konkretnych wartości w prowadzeniu firmy i ich wpływie na naszą motywację. Dowiesz się jak również jak wykorzystać własne wartości w prowadzeniu firmy żeby być bardziej efektywnym i lepiej integrować zespół. Już 18 lipca na Koszykowej 61 w Warszawie. Wystarczy wejść na stronę i się zapisać: humanrise-mindspace.evenea.pl.

A może znajdzie się czytelnik, który nie prowadzi jeszcze własnej działalności, ale chciałby to zrobić? Jeżeli jest ktoś taki i dręczą go wątpliwości, jaką formę opodatkowania wybrać, to warto skorzystać z bezpłatnych porad specjalistów. W Centrum Przedsiębiorczości na Smolnej uzyskamy odpowiedzi na nasze pytania. W zakresie doradztwa biznesowego można takie konsultacje uzyskać w każdą środę. Jeżeli chodzi o księgowość i aspekty prawne to specjaliści chętnie się z nami spotkają w każdy czwartek. Jeżeli masz wątpliwości natury prawnej, biznesowej czy księgowej zapytaj się eksperta. Za spotkania i porady nic nie zapłacimy. Możemy uzyskać tam również informację, jak napisać biznes plan, gdzie szukać finansowania dla nowych firm lub wziąć udział w licznych bezpłatnych warsztatach i konferencjach.

Jak widać, oferta w zakresie naszego rozwoju i edukacji biznesowej, jest dosyć bogata. Oczywiście w artykule poruszyłem tylko te, które według mnie są najbardziej interesujące. Podejrzewam, że śledząc portal cogdziekiedy.waw.pl będziemy trafiać na inne, równie ciekawe zaproszenia.

Mariusz Ketra

Dookoła Martyna

Avatar

Sprawdź również

„LOVE LAS. BAJKA EKOLOGICZNA”

Gdy pewnego dnia w leśnym domku ostatniej dobrej Wiedźmy Zuzanny zjawiają się dwie podstępne koleżanki, Zenobia …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *