Baśnie arabskie: Kraina tysiąca i jednej baśni

Salam alejkum! Witajcie, śmiałkowie, którzy wraz z nami chcecie wybrać się w podróż po Krainie Tysiąca i Jednej Baśni, w której niezwykłych historii pełno jest niby ziarenek piasku na pustyni.

Baśnie arabskie: Kraina tysiąca i jednej baśni

Przed Wami stanie otworem świat sułtanów, wezyrów i prostych rzemieślników, świat dżinnów, mądrych zwierząt, karawan, beduinów, rozbójników oraz nieprzebranych bogactw skrywanych zazdrośnie przez wybudowane przez dżinny skarbce.

Waszymi przewodniczkami po tej tajemniczej krainie będą trzy bajarki, które, niczym Szeherezada, oczarują Was zarówno baśniami arabskimi, jak i muzyką wykonywaną na żywo i sprawią, że godzina spędzona wraz z nimi minie niepostrzeżenie, a niezwykła baśniowa atmosfera oczaruje każdego – zarówno dorosłych, jak i dzieci.

Po spektaklu natomiast zapraszamy na 20-minutowe warsztaty, podczas których zapoznacie się z instrumentami wykorzystanymi podczas spektaklu, z elementami kultury arabskiej obecnej w naszym codziennym życiu oraz z arabskimi tradycjami.

23 sierpnia, czwartek, godz. 17.00 

Wstęp wolny!

Spektakl dla dzieci 5+ w ramach projekt Wielokulturowe spotkanie z baśnią współfinansowany przez M. ST. Warszawę.

Dom Kultury “ZACISZE”
w Dzielnicy Targówek m.st. Warszawy

ul. Blokowa 1, 03-641 Warszawa

Źródło: https://zacisze.waw.pl/pl/aktualnosci/basnie-arabskie-kraina-tysiaca-i-jednej-basni

Dookoła Martyna

Avatar

Sprawdź również

made in JAZZ: O.N.E. QUINTET

KONCERT sob 24.10 godzina 19.00 sala: Broadwaybilety: 20 zł, do nabycia online lub w DK Kadr Zespół O.N.E. Quintet wykonuje …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *