BAJKOPODRÓŻE. TWÓRCZE CZYTANKI

Gdzie: Głębocka 66.    Kiedy: 8 grudnia

Spektakl teatralny + warsztaty rodzinne

„Magiczny Medalion” (4+) Grupa Zaplecze

Niedziela, 8 grudnia godz. 11:00, Głębocka 66

Wstęp wolny (na warsztaty obowiązują zapisy od 23 listopada))

Przedstawienie inspirowane opowiadaniem I.B. Singera „Rabi Leib i czarownica Kunegunda”. Magiczny Medalion jest opowieścią o wzajemnym przenikaniu się dobra i zła. Leib, młody Żyd, za pomoc kupcom, skrzywdzonym przez złą czarownicę otrzymuje medalion. Jak się okaże, przedmiot posiada magiczne moce, które w połączeniu ze szlachetnością Leiba pokonują zło. Inicjatorem wszystkich zdarzeń jest sprytny Troll, który od początku do końca historii urzeczywistnia wcześniej obmyślany plan. Doprowadza do przemiany złej czarownicy Kunegundy w piękną dziewczynę. Jak to w bajkach bywa, dobro i tym razem zwycięża. Inspiracją do powstania scenariusza były opowiadania I.B. Singera, które w czytelny sposób nasycone są elementami przenikania kultur.

WARSZTATY: Podczas warsztatów każdy będzie miał szanse zrobić medalion, który zawiśnie na szyi albo przy pasku. Czy ten nasz, zrobiony, będzie równie magiczny jak medalion Leiba? Czy i my podarujemy go w prezencie komuś, komu życzymy dobrze?

Na spektakl wstęp jest wolny (liczba miejsc jest ograniczona). Na warsztaty obowiązują wcześniejsze zapisy pod adresem mailowym: kasa@bok.waw.pl lub numerem telefonu 22 300 48 00, wew. 2. Warsztaty przeznaczone są dla rodzin z dziećmi w wieku 6-10 lat. Zapisy od 23 listopada 2019 r.

Źródło:  https://bok.waw.pl/wydarzenia/bajkopodroze-tworcze-czytanki-2/ 

Dookoła Martyna

Avatar

Sprawdź również

27. MIĘDZYNARODOWY FESTIWAL KOLĘD I PASTORAŁEK

Międzynarodowy Festiwal Kolędi Pastorałek im. ks. Kazimierza Szwarlika  Zapraszamy do udziału w 27 edycji największego festiwalu …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *