Chopin Meets the Beatles – słuchając wspierasz

Polsko-Amerykańska Komisja Fulbrighta, jedna z najbardziej prestiżowych organizacji przyznających międzynarodowe stypendia naukowe, zaprasza na wyjątkowy koncert charytatywny poświęcony pamięci zmarłego stypendysty Michaela Gilmora. W czasie koncertu będzie można posłuchać oryginalnych aranżacji fortepianowych ponadczasowych utworów zespołu The Beatles.

„Chopin Meets the Beatles” to jeden z trzech koncertów charytatywnych poświęconych Michaelowi Samuelowi Gilmorowi, dwudziesto-czterolatkowi, który tuż po ukończeniu studiów przyjechał do Polski na roczne stypendium w ramach Programu Fulbrighta. W tym czasie nie tylko prowadził zajęcia z języka angielskiego, ale był aktywnie zaangażowany w wolontariat oraz życie uczelni – Państwowej Wyższej Szkoły Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży. Podróżował do wielu miejsc w Polsce, gdzie podczas spotkań z uczniami szkół podstawowych i średnich szerzył ciekawość wobec innych kultur.
Poprzez śmiech i zabawę Michael motywował młodzież do podążania za swoimi marzeniami.

Niestety, w sierpniu 2018 roku, tuż po powrocie ze stypendium, Michael niespodziewanie zmarł
w swoim domu rodzinnym w Huntington, w stanie Nowy Jork. Jego przedwczesna śmierć spowodowana tętniakiem aorty była wstrząsem nie tylko dla bliskich Michaela, ale i dla całego środowiska akademickiego.

Aby uczcić pamięć Michaela, pod koniec kwietnia w Łomży odbyło się symboliczne posadzenie dębu. W uroczystości wzięli udział przedstawiciele Ambasady USA, Komisji Fulbrighta, PWSIP oraz znający Michaela pracownicy uczelni i studenci.

Wyjątkowy charytatywny koncert fortepianowy odbędzie się 15 maja o godz. 19:00 w Nowym Świecie Muzyki w Warszawie. Pamela Howland, utalentowana amerykańska pianistka i absolwentka Programu Fulbrighta w Polsce, zaprezentuje aranżacje fortepianowe łączące estetykę Chopina z muzyką the Beatles. Kolejny koncert cyklu zaplanowany jest na 9 września tego roku na Wake Forest University
w Karolinie Północnej.  

Środki zebrane ze sprzedaży biletów zostaną w całości przeznaczone na The Michael Gilmor Fund for Leadership and Empowerment. Fundusz, zarządzany przez Polsko-Amerykańską Komisję Fulbrighta, ma na celu zapewnienie kontynuacji działań i wysiłków Michaela, aby kolejni amerykańscy stypendyści mieli szansę rozwijania swoich kompetencji na rzecz inicjowania społecznych zmian w Polsce.

Polsko-Amerykańska Komisja Fulbrighta to podmiot zarządzający Programem zainicjonowanym przez senatora J. Williama Fulbrighta, którego celem jest promowanie pokojowych relacji i dialogu między USA i Polską poprzez wspieranie środowisk naukowych oraz propagowanie twórczego przywództwa, kształtowanie przyszłych społecznych liderów, polityków i doradców rządu. Polska była pierwszym krajem Europy Wschodniej, który dołączył do Programu Fulbrighta w 1959 r., Dziś Komisja prowadzi liczne działania komunikacyjne adresowane do liderów opinii, mediów, uczelni, instytucji i środowisk naukowych w Polsce i na świecie. Absolwentami Programu Fulbrighta są między innymi: prof. Marek Belka, dr Henryka Bochniarz, dr Włodzimierz Cimoszewicz, prof. Danuta Hubner, prof. Grzegorz Kołodko, Juliusz Machulski, prof. Dariusz Rosati czy Cezary Stypułkowski.

Dookoła Martyna

Avatar

Sprawdź również

„LOVE LAS. BAJKA EKOLOGICZNA”

Gdy pewnego dnia w leśnym domku ostatniej dobrej Wiedźmy Zuzanny zjawiają się dwie podstępne koleżanki, Zenobia …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *