Alter Wawer. Koncert zespołu Żywiołak.

ŻYWIOŁAK – Koncert promocyjny płyty „Wendzki sznyt” w ramach projektu Alter Wawer.

Od czternastu lat Żywiołak konsekwentnie i bezkompromisowo, nierzadko radykalnie, prezentuje światu nowe, autorskie spojrzenie na słowiańską muzykę ludową. Z powodzeniem wykreowali pojęcie neofolku, inspirując się, szczególnie w warstwie tekstowej, dawną mitologią wypełnioną obrzędami, podaniami i legendami.

Początek 2019 roku przyniósł kolejną, siódmą już, płytę grupy – „Wendzki sznyt”. Zainspirowały ją odkrycia historyczne związane z ulubionym przez Żywiołak Pomorzem i jego mieszkańcami, których etnografia po dziś określa mianem „Wendowie”. Album uchyla rąbka tajemnicy morskiego korsarstwa z epoki wikingów, sięga do fascynacji grupy poezją Leśmiana czy też do zapisów z dzieł Oskara Kolberga. „Wendzki sznyt”, niczym przygody Indiany Jonesa, odkrywa kolejne, zapomniane już karty naszej historii.

Jesteśmy przekonani, że koncert promocyjny najnowszej płyty formacji Żywiołak zamieni się w niezwykłe, magiczne misterium i na długo pozostanie w pamięci.

17 lutego godzina 19:00

Bilety 25,- do nabycia w kasie WCK ul. Żegańska 1a lub online http://www.wck-wawer.pl/kasa-biletowa

 

WCK

Dookoła Martyna

Avatar

Sprawdź również

27. MIĘDZYNARODOWY FESTIWAL KOLĘD I PASTORAŁEK

Międzynarodowy Festiwal Kolędi Pastorałek im. ks. Kazimierza Szwarlika  Zapraszamy do udziału w 27 edycji największego festiwalu …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *