Boot Polish – pokaz filmu w ramach Dyskusyjnego Klubu Filmów Nieobecnych

Dyskusyjny Klub Filmów Nieobecnych Staromiejskiego Domu Kultury zaprasza na pokaz filmu Boot Polish 29 stycznia o godzinie 18:00.   

Boot Polish

reż. Prakash Arora, Indie 1954, czas trwania: 2 h 15

film wyłącznie z angielskimi napisami

Boot Polish przedstawia historię ubogiego rodzeństwa, którego matka zmarła, a ojciec trafił do więzienia. Oddane pod opiekę trudniącej się prostytucją ciotki, dzieci zmuszane są do żebrania na ulicy. Wkrótce z pomocą przemytnika Johna zaczynają zarabiać, czyszcząc buty. Gdy ciotka dowiaduje się o tym, wyrzuca dzieci z domu. Rodzeństwo zmuszone jest stawić czoła trudnej sytuacji. Wyprodukowany przez jednego z najwybitniejszych twórców indyjskich (Raja Kapoora) film urzeka czarno-białymi zdjęciami, muzyką i prostotą opowieści o trudach życia, nadziei i przyjaźni.

Spotkanie poprowadzi Daria Dulok – absolwentka wiedzy o teatrze, badaczka kultury Indii, indyjskich widowisk teatralnych i kinematografii, tłumaczka języka hindi.

Wstęp wolny.

Staromiejski Dom Kultury, Rynek Starego Miasta 2
00-272 Warszawa

Źródło: http://www.sdk.pl/1504-boot-polish-pokaz-filmu-w-ramach-dyskusyjnego-klubu-filmow-nieobecnych?date=2019-01-29-18-00

Dookoła Martyna

Avatar

Sprawdź również

made in JAZZ: O.N.E. QUINTET

KONCERT sob 24.10 godzina 19.00 sala: Broadwaybilety: 20 zł, do nabycia online lub w DK Kadr Zespół O.N.E. Quintet wykonuje …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *