Prosto z nieba: Prosto z Marsa

Prosto z nieba: Prosto z Marsa

Niepowtarzalna okazja na zgłębienie wiedzy o Marsie, a także o maszynie Kret HP3 (zbudowanej przez Polaków!) pozwalającej zbadać ową planetę – to gwarantuje spotkanie w planetarium przy Centrum Nauki Kopernik już 6 grudnia, gdzie dr inż. Jerzy Grygorczuk opowie, co kryje w sobie Czerwona Planeta. Poznacie też proces tworzenia Kreta, który dzięki amerykańskiej sondzie InSight  dotarł 26 listopada na powierzchnię Marsa i zaczął swoje zadanie, jakim jest eksploracja na głębokości aż 5 metrów, co stanowi rekord w tego typu badaniach geofizycznych.

Szczegóły eventu

Spotkanie zacznie się o godzinie 19:30 i potrwa 90 minut, ale warto pamiętać, by zjawić się kwadrans przed rozpoczęciem. Wydarzenie przeznaczone jest dla osób powyżej 12. roku życia, gdyż prezentowane treści mogą być nie do końca zrozumiałe dla młodszej publiczności.

Przy zakupie biletu…

Pamiętaj, że bilet do Centrum Nauki Kopernik nie upoważnia do wstępu do planetarium, Nieba Kopernika. Są to dwa różne budynki, dlatego aby uniknąć pomyłki, możesz kupić swoją wejściówkę online na stronie www.niebokopernika.pl. Bilet normalny w cenie 22 zł, ulgowy 16 zł. Nie może Cię tam zabraknąć!

 

Milena Hausman

 

Dookoła Milena Hausman

Milena Hausman

Sprawdź również

made in JAZZ: O.N.E. QUINTET

KONCERT sob 24.10 godzina 19.00 sala: Broadwaybilety: 20 zł, do nabycia online lub w DK Kadr Zespół O.N.E. Quintet wykonuje …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *