Teatralna propozycja na grudzień – „Psie serce”

Teatralna propozycja na grudzień – „Psie serce”

Lata dwudzieste ubiegłego wieku, zima. Znajdujemy się w Moskwie, gdzie okres Nowej Ekonomicznej Polityki dobiega końca, a Stalin czyha za rogiem. W tym gorzkim, szarym świecie trwają eksperymenty w celu odmłodzenia ludzkiego organizmu i pod skalpel trafia bezdomny pies, który jest naszym przewodnikiem i to z jego perspektywy oglądamy rozgrywające się wydarzenia.

Tak właśnie prezentuje się zarys fabuły spektaklu „Psie serce” (reżyseria: Maciej Englert), który obecnie jest wystawiany w Teatrze Współczesnym. Przedstawienie jest adaptacją sceniczną książki Michaiła Bułhakowa o tym samym tytule. W główną rolę wciela się Borys Szyc, aktor o wielkich możliwościach, który najpierw znakomicie przeistacza się w przybłędę – robi to tak realistycznie, że nie widzimy dobrze znanego pana Borysa, a istotnie zaniedbanego psa, który walczy o przeżycie na ulicy. A gdy Szarik (bo takie imię zyskuje) ma szansę na odmianę losu, następuje kolejna przemiana – Szyc, grający psa, teraz musi zagrać przeistoczenie się w człowieka, którym wciąż rządzą zwierzęce instynkty.
To nie lada wyzwanie. Czy mu podoła? Przekonajcie się sami.
Teatr Współczesny zaprasza w dniach 4-6 grudnia na godzinę 19:00, to może być ostatnia szansa w tym roku! Bilety dostępne online w cenie 58/68/78 złotych w zależności od wybranego miejsca.   

 

Milena Hausman

Dookoła Milena Hausman

Milena Hausman

Sprawdź również

27. MIĘDZYNARODOWY FESTIWAL KOLĘD I PASTORAŁEK

Międzynarodowy Festiwal Kolędi Pastorałek im. ks. Kazimierza Szwarlika  Zapraszamy do udziału w 27 edycji największego festiwalu …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *