VEIN Trio & Norrbotten Big Band

Światowej sławy trio jazzowe ze Szwajcarii i jeden z najlepszych w Europie big bandów prezentują swingowe opracowania muzyki Maurice’a Ravela.”Symphonic Bop” to nowy, fascynujący kierunek aktywności VEIN Trio (Michael Arbenz – fortepian, Thomas Lähns – kontrabas, Florian Arbenz – perkusja) zrealizowany z jednym z wiodących europejskich big bandów, Norrbotten Big Band.

Łącząc współczesny jazz z big bandem, The Symphonic Bop oferuje oryginalną estetykę, która czerpie zarówno z klasycznej edukacji członków VEIN – z których wszyscy występowali z legendarnymi muzykami klasycznymi, w tym z Pierrem Boulezem, Kentem Nagano lub Heinzem Holligerem – jak i światowej klasy doświadczeń jazzowych Tria ze współpracy z takimi wybitnymi solistami jak Dave Liebman, Greg Osby i Andy Sheppard. Tradycje te twórczo splatają się w Symphonic Bop. Kompozycje muzyków VEIN, podobnie jak towarzyszący im repertuar klasyczny, mają symfoniczną strukturę, ale także charakterystyczny jazzowy rytm i improwizację, które napędzają muzykę energią i dynamiką. Pomimo licznego składu, muzyka zespołu nie traci na spontaniczności i lekkości. To przebojowe zestawienie ekspansywnej ekspresji symfonicznej ze żwawą i wrażliwą grą VEIN tworzy bardzo różnorodną, a jednak spójną ekspresję muzyczną.

Norrbotten Big Band cieszy się renomą jednego z czołowych big bandów w Europie, działa przy Norrbottensmusiken w najbardziej wysuniętym na północ powiecie Szwecji. Jego szefem artystycznym jest saksofonista i kompozytor Joakim Milder, również profesor improwizacji i członek Szwedzkiej Królewskiej Akademii Muzycznej.

Program “Symphonic Bop: VEIN meets Norbbotten Big Band” prezentuje współczesną muzykę o wielobarwnej różnorodności i bogactwie, to rozwinięcie kreatywnej wizji albumów VEIN “The Chamber Music Effect” i “VEIN plays RAVEL”.

Z PRASY:
„Dobra robota, udało się! Niesamowicie kreatywne trio fortepianowe.” – Rolling Stone
„Vein, jeden popis siły za drugim.” (John Fordham, The Guardian, 7 IX)
„Kameralne jazzowe trio u szczytu formy” (London Jazz News, 7. X)

Dom Kultury Kadr
ul. Przemysława Gintrowskiego 32
sala: Broadway
wstęp: 20 zł, bilety do nabycia online lub w DK Kadr

Źródło: https://www.dkkadr.waw.pl/vein-trio-norrbotten-big-band/

Dookoła Martyna

Avatar

Sprawdź również

27. MIĘDZYNARODOWY FESTIWAL KOLĘD I PASTORAŁEK

Międzynarodowy Festiwal Kolędi Pastorałek im. ks. Kazimierza Szwarlika  Zapraszamy do udziału w 27 edycji największego festiwalu …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *