Tajemniczy Ogród

Oto smutna panna Mary, nieznośny radża Colin i łagodny chłopiec Dickon, który potrafi rozmawiać z roślinami i zwierzętami. Podobnie jak oni, marzymy o ogrodzie, który nas uzdrowi. Poszukamy razem zagubionego klucza, otworzymy furtkę. Będziemy doświadczać magii pękających ziaren, otwierających się pączków, radości płynącej z kontaktu z Ziemią i z opowiadania historii. Wśród nich znajdą się opowieści, które Mary mogła usłyszeć od swojej hinduskiej piastunki Ajah, oraz takie, które do dziś wyśpiewuje wiatr na wrzosowiskach w Yorkshire. Spektakl w autorskiej aranżacji muzycznej, na motywach klasycznej powieści Tajemniczy Ogród Frances Hodgson Burnett i opowieści ze zbioru The Natural Storyteller. Wildlife Tales for Telling.

Po opowieści zapraszamy wszystkich do działań praktycznych, które przybliżą nam ideę ogrodu przyjaznego naturze. Z darów Ziemi stworzymy mandalę – mały sekretny ogród.

Opowiada: Beata Frankowska

Muzyka i śpiew: Sebastian Krajewski (kantele, lira korbowa, flet, fujarki, bęben)

Warsztaty ekologiczne: Joanna Miś-Skrzypczak

Praski Ogródek Sąsiedzki, Al. Solidarności 55
09.08.2018 godzina 17:00

Źródło: http://www.dkpraga.pl/wydarzenia/tajemniczy-ogrod

 

Dookoła Martyna

Avatar

Sprawdź również

made in JAZZ: O.N.E. QUINTET

KONCERT sob 24.10 godzina 19.00 sala: Broadwaybilety: 20 zł, do nabycia online lub w DK Kadr Zespół O.N.E. Quintet wykonuje …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *