Kolej na Wawer

Dzielnica Wawer jest największą pod względem powierzchni i najbardziej zieloną częścią Warszawy, jest też dzielnicą składającą się z osiedli, które łączą i dzielą tory kolejowe a widok pędzącego pociągu jest nieodłącznym elementem wawerskiego krajobrazu. Stąd też pomysł, aby to kolej stała się co roku ruchomym centrum wydarzeń artystycznych i podróży w czasie. 16 września Wawerskie Centrum Kultury wspólnie z Urzędem Dzielnicy Wawer po raz kolejny organizuje wydarzenie „Kolej na Wawer. Kultura i Natura”. To ogromne i niezwykle oryginalne przedsięwzięcie składa się z dwóch głównych elementów.

fot Maciej Domański
fot Maciej Domański

Pierwszym jest dwukrotny przejazd zabytkowego pociągu prowadzonego przez lokomotywę parową na trasie Warszawa Gdańska – Warszawa Falenica – Warszawa Gdańska. Drugim Piknik Rodzinny z wieloma atrakcjami i koncertem gwiazdy. Obchodzone w tym roku 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości będzie miało swój wydźwięk również podczas tego wydarzenia. Podróżującym pociągiem będzie towarzyszył sobowtór Marszałka Józefa Piłsudskiego w asyście Legionistów oraz aktorzy w strojach z lat minionych. Zabrzmi też swingowa muzyka grana przez zespół Wah Wah Brass. Podczas drugiego postoju w Falenicy w Kinokawiarni Stacja Falenica odbędzie się koncert Szymona Kusarka, który wykona przedwojenne szlagiery. Tych, którzy wysiądą na stacji Międzylesie na miejsce Pikniku Rodzinnego poprowadzi Orkiestra Dęta. Na terenie parkingu przy Urzędzie Dzielnicy Wawer (ul. Żegańska1) już od godz. 14:00 trwać będzie festyn, którego atrakcjami będą wspólne animacje, gry i zabawy – również te popularne dziesiątki lat temu. Na scenie zaś zaprezentują się artyści z Wawerskiego Centrum Kultury, Ogniska Muzycznego im. A. Kulikowskiego, tancerze break-dance i mistrzowie świata w tańcu sportowym Shock Dance oraz iluzjonista. Ponadto Ferajna z Hoovera z piosenkami z folkloru miejskiego, aktor musicalowy Janek Traczyk, a na finał o godz. 19:00 koncert gwiazdy – zespołu Bracia. Na Pikniku będzie można także podziwiać zabytkowe samochody i motocykle, które wcześniej przejadą ulicami Wawra.

Bilety na przejazd zabytkowym pociągiem można nabyć w Wawerskim Centrum Kultury przy ul. Żegańskiej 1a, tel. 503 344 803. Zapraszamy na profil na Facebook’u i na stronę Wawerskiego Centrum Kultury www.wck-wawer.pl

                                                                                          Jarosław Rosiński

                                                                              Wawerskie Centrum Kultury

Dookoła Martyna

Avatar

Sprawdź również

“Zagłada”

PREMIERA ONLINE pon 21.12 godzina 20.00 Spektakl „Zagłada” jest adaptacją utworu zamościanina Piotra Szewca o tym …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *