ParkRun – zacznij weekend aktywnie

ParkRun to ogólnoświatowy projekt, którego celem jest zachęcenie do zdrowego trybu życia i pobudzenia aktywności lokalnych społeczności. Inicjatywa opiera się na organizacji wydarzeń przez samych uczestników wraz z zaangażowaniem sponsorów. Dzięki temu udział w projekcie nic nie kosztuje, a uczestnicy mają okazję zrobić coś razem.

O co dokładnie chodzi?

Program ParkRun to odbywające się co tydzień spotkania biegowe z bezpłatnym pomiarem czasu. W każdą sobotę, przez cały rok o godzinie 9.00 rano setki uczestników wspólnie startują na 5 km trasie. Udział w projekcie nie jest uzależniony od wieku czy stopnia zaawansowania. Każdy uczestnik pokonuje dystans  swoim tempem, dla własnej satysfakcji.

Jak zacząć?

Wystarczy zarejestrować się na stronie www.parkrun.pl, aby otrzymać specjalny kod uczestnika, dzięki któremu można wziąć udział w dowolnej liczbie biegów w dowolnej lokalizacji na świecie. Rezultat każdego biegu zapisywany jest na profilu uczestnika i przesyłany jest jego pocztę elektroniczną. Dzięki temu każda osoba biorąca udział w projekcie może łatwo śledzić swoje postępy. Wśród 55 lokalizacji w całej Polsce, 4 znajdują się w warszawie. Są to: Park Skaryszewski, Park Bródnowski, Park Kępa Potocka oraz Park przy Bażantarni.

Załóż dres i zacznij weekend na sportowo!

Katarzyna Rzyszkiewicz

Dookoła Katarzyna Rzyszkiewicz

Katarzyna Rzyszkiewicz

Sprawdź również

“Zagłada”

PREMIERA ONLINE pon 21.12 godzina 20.00 Spektakl „Zagłada” jest adaptacją utworu zamościanina Piotra Szewca o tym …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *