WAKACYJNA WARSZAWA NA SPORTOWO

Zachęcamy, aby skorzystać z oferty wakacyjnych sportowych aktywności a przemawia za tym sporo argumentów

Po pierwsze: można wpaść na nie przypadkowo, będąc na spacerze, gdyż duża część z nich odbywa się w plenerze i do niczego nie zobowiązuje.

Po drugie: stołeczne sportowe zajęcia plenerowe są otwarte i w większości darmowe.

Po trzecie: wachlarz różnorodnych zajęć sportowych pozwala poznać te aktywności, których jeszcze nie znamy.

Po czwarte: sport może stać się doskonałym pomysłem na wakacje w Warszawie.

Po piąte: treningi w plenerze dają motywację do spędzenia na mieście pozostałej części dnia, zwłaszcza, że nie samym sportem Warszawa żyje latem! 

Dla bardziej wymagających i wytrawnych miłośników sportu organizowane są także stałe zajęcia w fitness clubach, na basenach czy szkołach pole dance. Ba! Chętni mogą także zapisać się na wakacyjny kurs tańca w powietrzu czy też na akrobatykę lub gimnastykę sportową. 

Głównie zachęcamy do skorzystania z treningów na świeżym powietrzu. Zwłaszcza, że oferta warszawskich outdoorowych treningów wygląda, jak grafik w dobrym fitness clubie. Niech nic nie powstrzyma Was od wakacyjnych aktywności sportowych.

Warsaw Rowing Club zaprasza dorosłych i młodzież na treningi wioślarskie (pierwsza lekcja bezpłatna). Chwytliwe hasło „Przewiosłuj z nami lato” może stać się zachętą do tego, by znaleźć nową, oryginalną sportową pasję. Wiele terminów do wyboru, trenować można w godzinach porannych i popołudniowych, w dni robocze i weekendy. Uśmiech oraz dobra atmosfera gwarantowane!

Joga, to harmonia, spokój, opanowanie i świadomość ciała. Taka postawa przychodzi oczywiście wraz z regularną praktyką, a na zajęcia z jogi wszyscy chętni mogą dołączyć w każdą niedzielę o godz. 10:00 w piękne plenery Parku Łazienkowskiego. Mile widziani są ci, którzy dobrze już wiedzą, co to jest „pies z głową w dół” i nie boją się odpoczywać w „pozycji trupa”, ale także ci, którzy w jodze stawiać będą pierwsze kroki. W czerwcu obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Jogi, który skupił wielu jej entuzjastów na wspólnym treningu. Niech te spotkania z jogą przeradzają się w regularną praktykę, a wszystko to dla lepszego samopoczucia i zdrowia, oraz i dla radości, gdyż na chętnych, w Cudzie nad Wisłą, w każdą sobotę, o godz. 13:00, czekają zajęcia z jogi śmiechu. Wiecie, ile korzyści zdrowotnych może przynieść śmiech? Lubicie się śmiać i chcecie poznać jego terapeutyczną moc? Przyjdźcie na śmiechojogę!

Ale to nie koniec aktywności pod hasłem „joga”. W każdą środę o 18:00 przy Muzeum Polin na Łące Leśmiana, można także oddać się praktyce asan i świadomego oddechu.

W wybrane wakacyjne soboty nauczyciele ze szkoły JOGARYTM zapraszają do Pokoju na Lato na otwarte zajęcia z jogi, które będą dedykowane określonym zagadnieniom związanym z tą praktyką (np. joga kręgosłupa czy joga dla barków) albo przypisane do różnych stopni zaawansowania. Na zajęcia obowiązuje rejestracja na stronie Muzeum Powstania Warszawskiego.

Plaża Poniatówka, to doskonałe miejsce dla małych i dużych. Z jednej strony najmłodsi mogą dokazywać na zjawiskowym, niedawno otwartym placu zabaw inspirowanym Wisłą, a starsi – bez względu na formę i stopień zaawansowania – zakosztować zajęć Street Workoutu. Wszystkich, którzy zachwycają się piękną, sportową sylwetką, tych, którzy pragną zasmakować treningu kalistenicznego, a także tych, którzy marzą, by w przyszłości zrobić efektowną wagę czy też flagę, trenerzy Street Workoutu zapraszają na zajęcia w każdą sobotę o godz. 12:00.

Gimnastyka dla ciała i umysłu, system płynnych ćwiczeń, koncentracja i kontrola – to piękna forma ruchu, jaką jest Tai-chi. Treningi dla miłośników tej dyscypliny, a także dla ciekawych takiej formy ruchu odbywają się w dwóch lokalizacjach i w dwóch terminach: w Parku Szymańskiego w soboty, a Parku Moczydło w wakacyjne niedziele, zawsze od godz. 11:00.

Dzięki projektowi w ramach Budżetu Partycypacyjnego 2018, w każdy poniedziałek na Polu Mokotowskim od strony Ronda Jazdy Polskiej o godz. 17:00 będą odbywały się treningi zachęcające do ruchu! Nawołuje do tego hasło przewodnie: „Rusz się na Polu Mokotowskim”. Uczestnicy będą mieli okazję wziąć udział w treningu biegowym, zobaczyć i spróbować angażującego mięśnie głębokie Animal Flow, Street Workout oraz treningu dynamicznego z elementami balansu. Część zajęć będzie przeprowadzona w przestrzeni okolicznej siłowni plenerowej.

Zarówno dla maratończyków, zaawansowanych biegaczy jak i tych, którzy rozpoczynają swoją przygodę z bieganiem, w każdą niedzielę od 10:00 na Stadionie Agrykola odbędą się otwarte treningi biegowe. Pod okiem profesjonalnego trenera wszyscy chętni poznają, a następnie wdrożą w praktykę zasady tego rodzaju treningów. Do biegu…gotowi…start!

Czy wiecie, co to znaczy biegać w rytmie niko niko? Nie? Spotkanie ze slow joggingiem z pewnością to wyjaśni. Organizatorzy, czyli Stowarzyszenie Slow Jogging Polska zapewnia, że to lekka i przyjemna aktywność fizyczna. Kondycja ani specjalistyczny strój nie są wymagane, za to przydadzą się chęci i dobry nastrój. A treningi w każdą niedzielę o 10:00 na Choszczówce w Dzikim Zakątku.

Jeśli wolicie ćwiczyć sami, w dowolnym, wybranym i dogodnym dla siebie czasie podpowiadamy: w Warszawie możecie ćwiczyć na jednej z ponad 100 siłowni plenerowych. Zewnętrzne siłownie są widoczne, zlokalizowane w parkach, na skwerach, nieopodal placów zabaw. Wszystkie obiekty tego typu wyposażone są w następujące sprzęty: wyciskacz, wahadło, biegacz, twister, orbitrek i wioślarz, a także instrukcję, jak prawidłowo korzystać z danej maszyny.


Wielbiciele potańcówek, także w letnich miesiącach, otrzymają sporą dawkę tanecznych bitów! Potańcówki nad Wisłą już na stałe wpisały się w koloryt miasta i cieszą się niesłabnącą popularnością. W tegoroczne wakacje Warszawa nieraz podrygiwać będzie w rytmie swingu, będą tańce miejskie „na dechach” nad Wisłą. Warszawa żyje Wisłą, a Wisła – wyznacza wakacyjny, taneczny rytm miasta.

Czy wiecie, gdzie aktywnie można spędzić czas na dachu? W Galerii Północnej i to zupełnie za darmo! Pod hasłem „Dach, że Och i Ach!”, można potańczyć w każdy czwartek ze szkołą tańca Egurrola Dance Studio czy też wziąć udział w treningach fitness w ramach Sportowych sobót w ogrodzie na dachu.

Miasto jest Nasze pragnie przywrócić dobre wspomnienia związane z kultowym obiektem sportowym – Torem Kolarskim i Klubem Sportowym Orzeł przy ul. Podskarbińskiej 11. Zbiórka zdjęć, pamiątek z dawnych lat, historii mówionych a w konsekwencji wystawa tychże prac ma przywołać wspomnienia miejsca znaczącego wiele w historii stołecznego sportu. Kto wie, może z czasem uda się także odrestaurować obiekt!

Nie ma już wymówek! Warszawo, wstań z kanapy i rusz się latem!

Agnieszka Bińczycka

Dookoła Martyna

Avatar

Sprawdź również

„LOVE LAS. BAJKA EKOLOGICZNA”

Gdy pewnego dnia w leśnym domku ostatniej dobrej Wiedźmy Zuzanny zjawiają się dwie podstępne koleżanki, Zenobia …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *