Bezpłatne kajaki na Białołęce!

Rok temu trzech mieszkańców Białołęki zgłosiło do budżetu 2 projekty dotyczące utworzenia bezpłatnych wypożyczalni kajaków: na Kanale Żerańskim i na Wiśle.

Ponad 2 tys. mieszkańców Białołęki na nie zagłosowało, wybierając je w ten sposób do realizacji.

Teraz można już z nich korzystać!

Bezpłatne kajaki na Białołęce!

Pierwsza wypożyczalnia została utworzona na białołęckiej plaży przy moście im. Marii Skłodowskiej-Curie. Ze względu na silny nurt rzeki Wisła można z niej korzystać tylko w ramach zorganizowanych spływów. Stąd można wyruszyć na długą wycieczkę do Modlina – ponad 27 km, 4,5 h lub zakończyć krótką wycieczkę z Saskiej Kępy – 12 km, 2,5 h. Spływy są realizowane codziennie w dni wakacyjne od początku lipca do końca sierpnia 2018 oraz we wrześniu w każdy weekend. Liczba miejsc na każdej wycieczce wynosi 24 osoby (12 kajaków po 2 osoby). Na wszystkie spływy obowiązują zapisy (tylko on-line) pod adresem https://kajakwstolicy.pl. Rezerwacja jest ograniczona do jednego kajaka dwuosobowego i jednego spływu dziennie.

Druga wypożyczalnia została zorganizowana w basenach Kanału Żerańskiego (w pobliżu CH Auchan). Tam już kajaki można wypożyczać indywidualnie za okazaniem dowodu tożsamości. Niedługo zostaną też ogłoszone terminy zorganizowanych spływów do Nieporętu. Wypożyczalnia działa w wakacyjne weekendy, od piątku do niedzieli, w godz. 11:00 – 18:00. We wrześniu już tylko w soboty-niedziele w godz. 11:00 – 18:00. Na indywidualne wypożyczenie nie obowiązują zapisy, ale na zorganizowane już tak. Rezerwacja będzie możliwa on-line na https://kajakwstolicy.pl .

Obydwie wypożyczalnie oraz organizowane przez nie spływy są bezpłatne!

Zapraszamy!

Źródło: http://www.bialoleka.waw.pl/aktualnosc-2691-bezplatne_kajaki_na_bialolece.html

Dookoła Martyna

Avatar

Sprawdź również

made in JAZZ: O.N.E. QUINTET

KONCERT sob 24.10 godzina 19.00 sala: Broadwaybilety: 20 zł, do nabycia online lub w DK Kadr Zespół O.N.E. Quintet wykonuje …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *