“Raz, dwa, trzy, warszawiakiem jesteś ty” – rodzinna gra międzymuzealna

Już po raz ósmy Muzeum Powstania Warszawskiego zaprasza rodziny na wakacyjną przygodę. W tym roku tematem gry jest “Nasza Niepodległa” z okazji 100 – lecia niepodległości Polski. Drugim tematem przewodnim są cudzoziemcy, którzy mieli wpływ na tworzenie się historii naszego kraju. Zabawa trwa od 18 czerwca do 9 września, ale przyłączyć się do niej można w każdej chwili.

Włączenie się do gry jest dziecinnie proste. Wystarczy zarejestrować swoją rodzinę na stronie www.razdwatrzywarszawiak.pl, a następnie wydrukować karty zadań do ośmiu muzeów. W projekcie udział bierze 29 placówek, każda z nich została oznaczona jednym z czterech kolorów: niebieskim, zielonym, czerwonym i pomarańczowym. Aby wziąć udział w grze należy wybrać po dwa miejsca z każdego koloru, odwiedzić je i rozwiązać zagadki z karty zadań. Do każdej instytucji przygotowane są dwie wersje karty, podstawowa dla młodszych i zaawansowana dla starszych. Lista miejsc z podziałem na kolory również znajduje się na stronie internetowej.

Rozwiązania zagadek należy wpisać  na kartę zadań, po odczytaniu po kolei dwóch ostatnich liter każdej z odpowiedzi poznamy tajne hasło danej placówki. Poza zagadkami w muzeach należy szukać też plakatu gry, na którym będzie znajdował się tajny numer. Hasła i numery wszystkich odwiedzonych miejsc muszą znaleźć się na karcie szyfrów (również znajduje się ona na stronie internetowej). Trzeba też nanieść na nią numer agenta, który otrzymamy na maila w ciągu kilku dni od rejestracji. Po dokładnym wypełnieniu karty nie pozostaje nic innego jak wysłać odpowiedzi i czekać na wielki finał gry.

Poza główną atrakcją organizatorzy zachęcają do konkursów dodatkowych. Zbierajcie rodzinę lub znajomych i ruszajcie na podbój warszawskich muzeów. Powodzenia!

 

Katarzyna Rzyszkiewicz

Dookoła Katarzyna Rzyszkiewicz

Katarzyna Rzyszkiewicz

Sprawdź również

„LOVE LAS. BAJKA EKOLOGICZNA”

Gdy pewnego dnia w leśnym domku ostatniej dobrej Wiedźmy Zuzanny zjawiają się dwie podstępne koleżanki, Zenobia …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *