Czwartkowy melanż kulturalny

Czwartkowy melanż kulturalny to kameralna, cykliczna impreza plenerowa skupiająca różnorodne działania i dziedziny sztuki – od podwórkowych gier i zabaw, przez interaktywne działania teatralne, po operetkowe koncerty. Naszym celem jest szerzenie zdrowego entuzjazmu, pasji, optymizmu i twórczej radości. Wymieniamy energię, muzyczne tematy, twórcze pomysły na spędzanie wolnego czasu, a także przedmioty. Wspólnie gramy, śpiewamy, malujemy i przetwarzamy, a sielska atmosfera miejskiego ogródka sprzyja odpoczynkowi i integracji.

Czwartkowy melanż kulturalny

W programie:

Praski wymiennik
Okazja, by wymienić niepotrzebne ubrania, książki, płyty, meble, zabawki, bibeloty na rzeczy, których aktualnie potrzebujemy. Przedmioty wymieniane są za pośrednictwem kuponów. Rzeczy, które nie znajdą swojego właściciela, zostaną przekazane organizacjom charytatywnych. Informacja, jak działa wymiennik, znajduje się na końcu opisu wydarzenia.

Sąsiedzkie jam-session
Wspólne muzykowanie w swobodnym klimacie, improwizacje wokół jazzowych, rockowych i folkowych tematów, wymiana muzycznych pomysłów i twórczej energii. Zapraszamy osoby muzykujące – profesjonalistów i amatorów z bębnami, gitarami, skrzypcami, trąbkami oraz wszystkim, na czym da się grać.

Gry i zabawy towarzyskie i nietowarzyskie
Zawody, konkursy i aktywności rozwijające sprawności manualne, spostrzegawczość, refleks, wyobraźnię i kreatywność. Warsztaty opierać się będą na prostych, a zarazem emocjonujących zabawach wywodzących się z różnych stron świata. Proponowane gry przeprowadzić można przy użyciu przedmiotów, które każdy posiada w domu: patyczki, kawałek sznurka, papier, nożyczki i ołówek, opakowania po artykułach spożywczych.

Familijne warsztaty recyclingowe
Nadajemy drugie życie niepotrzebnym rzeczom. Stare ubrania zmienią się w kolorowe naszyjniki i inne atrakcyjne ozdoby. Uczestników prosimy o przyniesienie zbędnych, kolorowych bawełnianych koszulek.

Muralowa kolorowanka relaksacyjna
Kolektywne malowanie (kolorowanie) wyrysowanego na murze szablonu nawiązującego do motywów roślinnych. Organizatorzy zapewniają pędzle i farby.

Praski Ogródek Sąsiedzki
19.07.2018 CZWARTEK godz. 17-20

Jak działa wymiennik?

*Rzeczy, którymi chcemy się wymienić, przynosimy do Praskiego Ogródka Sąsiedzkiego w czwartek, 19 lipca od godz. 17. *Mogą to być ubrania, zabawki, książki, płyty, bibeloty, artykuły wnętrzarskie. Wszystkie rzeczy powinny być czyste, w dobrym stanie, pozwalającym na ich dalsze użytkowanie.
*Jedna osoba może przynieść maksymalnie 30 rzeczy
*Każda rzecz, niezależnie od wartości i wielkości wymieniana jest na jeden kupon.
*Przyniesione rzeczy przekazujemy organizatorowi, który eksponuje je na stolikach, wieszakach i płachtach.
*Otrzymane w zamian kupony wymieniamy na przypadające nam do gustu przedmioty przyniesione przez inne osoby. *Każda rzecz „kosztuje” jeden kupon, który należy przekazać organizatorowi.
*Jeśli nie udało Wam się „wydać” wszystkich kuponów, można je zachować do kolejnej edycji wydarzenia, która odbędzie się 30 sierpnia.
*Przedmioty, które nie znajdą swojego właściciela, zostaną przekazane osobom potrzebującym oraz organizacjom charytatywnym.

W razie deszczu wydarzenia zostaną przeniesione do Domu Kultury Praga, ul. B. Sawinkowa 2

Źródło:http://www.dkpraga.pl/wydarzenia/czwartkowy-melanz-kulturalny

Dookoła Martyna

Avatar

Sprawdź również

27. MIĘDZYNARODOWY FESTIWAL KOLĘD I PASTORAŁEK

Międzynarodowy Festiwal Kolędi Pastorałek im. ks. Kazimierza Szwarlika  Zapraszamy do udziału w 27 edycji największego festiwalu …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *