XII WIECZOREK Z PIOSENKAMI KABARETU STARSZYCH PANÓW

9.11.19/ godz. 16 i 19
Bilety: 10 zł

Wieczorki z piosenkami Kabaretu Starszych Panów to inicjatywa rodzinna zapoczątkowana w 2008 roku. Podczas pierwszego spotkania mała grupa osób spotkała się żeby wspólnie pomuzykować, wykonując wybrane piosenki z bogatego repertuaru nieśmiertelnego duetu Jeremiego Przybory i Jerzego Wasowskiego. Podczas kolejnych spotkań, chętnych do występu jak i oglądania przedstawienia przybywało, a kolejne miejsca koncertów (większy dom, pobliska kinokawiarnia) okazywały się wciąż za małe żeby pomieścić wszystkich widzów. W ten sposób z małego spotkania w kręgu najbliższych znajomych, wieczorki zaczęły się przekształcać w duże, coroczne przedstawienia prezentujące dorobek Kabaretu Starszych Panów licznej publiczności.

Obecnie wieczorki mają formę dwugodzinnego przedstawienia muzycznego przy towarzyszeniu ponad dwudziestoosobowego zespołu muzycznego oraz kilkunastoosobowego zespołu aktorów i śpiewaków. W większości jesteśmy amatorami i choć niektórzy z nas są uczniami lub absolwentami szkół muzycznych, to staramy się, aby przedstawienia miały przede wszystkim charakter wspólnej zabawy i pielęgnowania polskiej kultury. Zespół przygotowujący wieczorki to przede wszystkim zaprzyjaźnione rodziny, zamieszkujące okolice Falenicy i Radości. Inicjatywa jest międzypokoleniowa – najmłodsi występujący mają po kilka lat, a najstarsi ponad 60.

W tym roku – już po raz dwunasty – zapraszamy na wspólne spotkanie z twórczością Kabaretu Starszych Panów zatytułowane „Kochani, ja proszę o ciszę!”, które odbędzie się w Domu Kultury “Świt”.

Kochani, ja proszę o ciszę,

ze spaniem na włosku wciąż wiszę.

Niech kichnie najmniejszym ktoś nosem,

a już mi przecina ten włosek!

W tym roku zapraszamy Państwa na wspólne spotkanie z krajobrazem nieco onirycznym, który otworzy nas na bogactwo wyobraźni wiedzionej snem. Mamy nadzieję nie usnąć zbyt szybko, ale przekonać się, ile poezji, humoru i prawdy o życiu niesie ze sobą cisza nocna, która nie jest taka cicha…

Źródło:  http://dkswit.com.pl/xii-wieczorek-z-piosenkami-kabaretu-starszych-panow/ 

Dookoła Martyna

Avatar

Sprawdź również

27. MIĘDZYNARODOWY FESTIWAL KOLĘD I PASTORAŁEK

Międzynarodowy Festiwal Kolędi Pastorałek im. ks. Kazimierza Szwarlika  Zapraszamy do udziału w 27 edycji największego festiwalu …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *