Kwiecień w Ośrodku Kultury w Dzielnicy Wesoła

Kwiecień w Ośrodku Kultury w Dzielnicy Wesoła

Kwiecień rozpoczniemy koncertem Filharmonii Narodowej dla dzieci pt. „Dźwięki, szepty i zgrzyty”. Mali słuchacze wybiorą się w barwną podróż po kraju, podczas której odwiedzą bałtyckie plaże, mazowieckie wsie, góralskie chaty i śląskie fabryki. Oprócz dźwięków, rytmów i melodii w utworach pojawią się charakterystyczne dla muzyki najnowszej zgrzyty, szepty, trzaski i inne zaskakujące efekty. Grupy zorganizowane obowiązują zapisy, ale zapraszamy również uczestników indywidualnych 5 kwietnia o godz.10.50 do Filii „Pogodna” przy ul. Jana Pawła II 25, a o godz. 11.50 do Ośrodka Kultury przy ul. Starzyńskiego 21.

Najmłodszych widzów zapraszamy także w dniu 7 kwietnia o godz. 16.00 na bajkę pt. „Królewna Śnieżka” w wykonaniu Teatru Urwis. Zła królowa, zazdrosna o urodę królewny Śnieżki postanawia ją wypędzić do lasu. Śnieżka spotyka krasnoludki, które pomagają jej zniweczyć plan złej macochy. Morałem bajki jest ostrzeżenie przed nadmiernym zaufaniem do osób obcych oraz idea dobra, która pokonuje wszelkie złe zachowania. Liczba miejsc ograniczona. Zapisy od 1 kwietnia pod nr tel. 22 773 55 99.

Do 4 kwietnia 2019 r. można przesyłać zgłoszenia do IV edycji Przeglądu Młodych Talentów „Artystyczna Wesoła”. Głównymi celami Przeglądu są m.in.: konfrontacja
i ocena dorobku artystycznego dzieci i młodzieży z terenu dzielnicy, podnoszenie poziomu
i rangi amatorskich dokonań artystycznych, inicjowanie twórczych poszukiwań i wypowiedzi artystycznych oraz promocja najlepszych młodych artystów. Przegląd dotyczy wszelkich prezentacji artystycznych, scenicznych i estradowych, takich jak: teatr, kabaret, piosenka, taniec. Do udziału zapraszamy dzieci i młodzież reprezentujące placówki kultury, przedszkola, szkoły oraz instytucje i organizacje prowadzące działalność kulturalną na terenie Dzielnicy Wesoła m.st. Warszawy. Przegląd odbędzie się 11 i 12 kwietnia 2019 r.,
a o szczegółach poinformujemy na stronie www.domkulturywesola.net

Organizatorzy: Ośrodek Kultury w Dzielnicy Wesoła m.st. Warszawy, 1. Warszawska Brygada Pancerna im. Tadeusza Kościuszki. Patronat medialny: Wiadomości Sąsiedzkie, portal staramilosna.pl,  portal miastodzieci.pl, portal czasdzieci.pl Sponsor: Piekarnie Cukiernie Putka.

W niedzielę 14 kwietnia zapraszamy na Warszawskie Dni Rodzinne w Wesołej. W godz. 14.30-17.00 odbędą się warsztaty dla całych rodzin. Pierwsza propozycja to „Dawno, dawno temu…w Polsce” – podróż przez nasz rodzimy kraj to wyprawa do świata opowieści, wspólnie odkryjemy i opowiemy niezwykłe historie, które staną się naszą inspiracją do stworzenia własnej gry. Druga zaś to oraz rodzinne warsztaty wielkanocne, podczas których odbędzie się prelekcja, zabawy oraz warsztat eko podstawka na jajko z gliny. Ilość miejsc na warsztaty ograniczona. Obowiązują zapisy poprzez formularz zgłoszeniowy na stronie www.warszawskiednirodzinne.pl Program realizowany przez ZwalczNude.pl we współpracy
z Miastem Stołecznym Warszawa, którego jednym z partnerów tegorocznej edycji został Ośrodek Kultury w Wesołej.

Kwiecień zakończymy koncertem zespołu Jem Dżem. Będzie to duża porcja starego, dobrego Dżemu doprawiona świeżą nutą. Podczas wydarzenia usłyszymy największe przeboje Dżemu z czasów Ryśka Riedla i lat późniejszych, m.in. „Sen o Victorii”, „ Wehikuł czasu”, „Whisky”, „List do M”. Na koncert zapraszamy 27 kwietnia o godz. 18.00.

…………………………………………………………………………………………………………

Z okazji nadchodzących Świąt Wielkanocnych Dyrektor Ośrodka Kultury w Dzielnicy Wesoła, Pan Edward Kalisz wraz z pracownikami Ośrodka Kultury i Filii „Pogodna” składa serdeczne życzenia zdrowych i spokojnych Świąt Wielkanocnych, obfitości na świątecznym stole, smacznego jajka oraz wiosennego nastroju w gronie rodzinnym.

…………………………………………………………………………………………………………..

Konkurs na piosenkę o Dzielnicy „Zakochaj się w Warszawie w Wesołej”.

Ośrodek Kultury w Dzielnicy Wesoła m.st. Warszawy jest organizatorem konkursu na piosenkę o Dzielnicy pt. ”Zakochaj się w Warszawie w Wesołej”. Wydarzenie to organizowane jest z okazji 50-lecia nadania praw miejskich Wesołej i we współpracy
z Urzędem Dzielnicy Wesoła m.st. Warszawy.

Celem konkursu jest zainspirowanie artystów – autorów tekstów i kompozytorów – do tworzenia piosenek popularyzujących Warszawę-Wesołą. Ma on otwartą formułę, a utwory mogą zgłaszać zarówno amatorzy jak i profesjonaliści. Do współpracy zostali zaproszeni Justyna Holm, Jerzy Jarosław Dobrzyński, Lech Nowicki. Do koncertu galowego, który odbędzie się 21 września zostanie zakwalifikowanych 15 utworów. Utwory te w wyjątkowych aranżacjach zostaną wykonane przez profesjonalnych artystów muzyków. Po zakończeniu koncertu i występie Doroty Miśkiewicz z Markiem Napiórkowskim Jury wybierze piosenki-laureatki. Dodatkową nagrodę przyzna również publiczność.

Regulamin i karta zgłoszenia dostępne są na stronie internetowej Ośrodka Kultury
w zakładce Konkursy. Termin nadsyłania zgłoszeń: 31.05.2019 r.

W kwietniu na Pogodnej

4 kwietnia o godz. 19.00 zapraszamy na wernisaż wystawy Urszuli Bucholtz-Stefaniak pt. „Akwarela czy olej”. Artystka farbami akwarelowymi maluje dopiero od stycznia tego roku. Jak  mówi: „Technika ta nie jest prosta, ale obrazy które powstają – jak się je dobrze namaluje – są lekkie i miłe dla oka”. Jednocześnie nie zaprzestaje malowania farbami olejnymi, próbuje porównywać obydwie techniki, nie potrafi ocenić, które obrazy są lepsze.

Sztuka to nie tylko krajobrazy, kwiaty i portrety. Artyści od dawna w swoich dziełach kreślili wizje przyszłości – nowoczesne miasta i maszyny. A jak dla ciebie będzie wyglądać świat jutra? Zachęcamy dzieci w wieku 6-12 lat do wzięcia udziału w warsztatach plastycznych towarzyszących wystawie pt. „Malowanie przyszłości”, które odbędą się 25 kwietnia o godz. 17.30. Prowadzenie  –  Ewa Przanowska. Obowiązują zapisy pod numerem telefonu: 22 427 37 74 lub pod adresem mailowym wystawy@domkulturywesola.net.

Dzieci w wieku 4-7 lat wraz z opiekunami zapraszamy 6 kwietnia o godz. 11.00 na warsztaty plastyczne z cyklu pt. „Historia Sztuki dla Dzieci”, podczas których poznamy pełną nieodgadnionych emocji i uczuć twórczość Vincenta van Gogha. Prowadzenie – Urszula Kowal-Gajewska. Liczba miejsc ograniczona. Zapisy od 1 kwietnia pod nr tel. 22 427 37  74.

Dla miłośników podróży przygotowaliśmy 7 kwietnia o godz. 17.00 pokaz slajdów pt. „Puszcza Białowieska – królestwo leśnego żubra”. Podczas prelekcji Sebastian Bielak zapozna nas z tradycyjną kuchnią Podlasia, stylem życia i kulturą rdzennej ludności białoruskiej, architekturą sakralną oraz atrakcjami turystycznymi całego regionu. Bazując na własnym doświadczeniu, udostępni szczegółowe informacje potrzebne każdemu turyście do przyjemnego i bezpiecznego zwiedzania Puszczy Białowieskiej, podzieli się ze słuchaczami praktyczną wiedzą, opowie ciekawostki, a także wspomni o przygodach, jakie spotkały go w trakcie wyprawy. 

Wiosna sprzyja spacerom po okolicy. Spotkanie na „Pogodnej” pt. „Rywalizacja matek – skąd się bierze?” to świetna okazja do poznania mam z okolicy. 12 kwietnia o godz. 11.00 porozmawiamy o emocjach, sprzecznych informacjach, schematach i stereotypach związanych z macierzyństwem. Zastanowimy się również, dlaczego matki rywalizują ze sobą i dlaczego macierzyństwo wzbudza aż tyle emocji.

13 kwietnia o godz. 18.00 zapraszamy na koncert Artura Gotza pt. „Kabaret Starszych Panów” przy akompaniamencie Dawida Ludkiewicza. Artysta odnosi się z szacunkiem do pierwotnych wykonań, ale dzięki wykorzystaniu instrumentów elektronicznych, zaskakującym aranżacjom i porywającej interpretacji, piosenki w jego wykonaniu połączyły to, co sentymentalne, z tym, co bliskie i aktualne człowiekowi XXI wieku. Ten niezwykły recital z pewnością dostarczy wrażeń i wzruszeń zarówno tym, którzy mają w pamięci występy Kabaretu Starszych Panów, jak i młodszemu pokoleniu.

Improv to nic innego jak podglądanie tu i teraz, jak aktor zmaga się z własnymi słabościami, z własnym umysłem, po to by w ciągu kilku sekund wymyślić dowcipną i inteligentną scenę. 23 kwietnia o godz. 20.00 zapraszamy na występ Pogodnej Grupy Teatralnej, podczas którego aktorzy będą tworzyli scenariusz, opierając się na sugestiach widzów.

„Pod polską flagą. Ze Starej Miłosny dookoła świata” to ciekawa opowieść  o jednej z największych przygód 20-lecia międzywojennego, podróży dookoła świata,  przedsięwziętej przez młodych harcerzy, pod patronatem najwyższych władz, by głosić odzyskanie przez Polskę Niepodległości. Zapraszamy 27 kwietnia o godz. 15.00 na opowieść Hanny Bąbik  o wyczynie druha Jurka Jelińskiego. Gościem honorowym będzie Pan Marek Szukalski – wnuk Podróżnika.

Podczas bajki dla dzieci pt. „Leśne Śmieciuchy” w wykonaniu Grupy Teatralnej Echo, która odbędzie się 28  kwietnia o godz. 16.00 poznamy chochlika Tosia, który postanowi  rozprawić się ze Śmieciuchami – stworzeniami, które bardzo lubią śmiecić. Liczba miejsc ograniczona. Zapisy od 23 kwietnia pod nr tel. 22 427 37 74.

 

Szczegółów oraz plakatów informujących o wydarzeniach organizowanych przez Ośrodek szukajcie na stronie internetowej oraz na fanpage’u w portalu Facebook:

www.domkulturywesola.net

www.facebook.com/okwesola www.facebook.com/pogodnafilia

 

 

Dookoła Martyna

Avatar

Sprawdź również

Wystawa „Wiklinowe Boże Narodzenie” /Adam Bieńkowski

18:00, piątek, 04.12.2020 do niedziela, 10.01.2021 Wystawa „Wiklinowe Boże Narodzenie” Adam Bieńkowski – ukończył liceum plastyczne …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *