4 ELEMENTY KULTURY HIP – HOP

Jak kreatywnie wykorzystać wolny czas podczas wakacji w mieście? Jakie możliwości rozwoju daje Kultura Hip-Hop? Czy jest dla każdego i o co w tym wszystkim właściwie chodzi?! Na te i wiele innych pytań postarają się odpowiedzieć uczestnicy letniego cyklu spotkań Hip-Hop Akademii w Służewskim Domu Kultury.

Projekt „4 ELEMENTY” to powrót do korzeni Hip-Hop Akademii w SDK. W ramach czterech spotkań Kamil Jaczyński znany bardziej jako Jakuza z warszawskiej wytwórni muzycznej Wielkie Joł oraz zaproszeni goście postarają się przybliżyć uczestnikom podstawowe elementy kultury Hip-Hop – DJ’ING, MC’ING, GRAFFITI oraz BREAKDANCE.

Projekt przewiduje 4 spotkania, które odbędą się w Służewskim Domu Kultury na przestrzeni lipca i sierpnia. Wstęp wolny!

Pierwsze spotkanie już 2 lipca. Tematem spotkania będzie DJ’ing, a gośćmi między innymi Dj Falcon1 i Dj Rizzle. Drugie spotkanie 16 lipca. Tematem spotkania będzie MC’ing, a gośćmi między innymi CNE i Proceente. Sierpniowe w przygotowaniu.

4 ELEMENTY kopiaPLAN SPOTKAŃ DYSKUSYJNYCH „4 ELEMENTY”:
(kolejność spotkań może ulec zmianie zależnie od dostępności ekspertów)

1. DJ’ING (gościnnie Dj Falcon1 / SpinLab + Dj Rizzle) – 2 lipca 2018, g. 18.00
2. MC’ING (gościnnie CNE + Proceente) – 16 lipca 2018, g. 18.00
3. GRAFFITI (gościnnie Courv.r – autor zinu SKRRRT + Tornadovsky)
4. BREAKDANCE (gościnnie BBoy Pirat + ktoś z RockaFellaz + Jan Władoń)

Prowadzący: Kamil Jaczyński – animator kultury i sportu (nurkowanie). Specjalista do spraw public relations i marketingu muzycznego. Członek Akademii Fonograficznej i Związku Producentów Audio Video. Dyrektor wykonawczy w wytwórni muzycznej Wielkie Joł. Wykładowca w Akademii Menedżerów Muzycznych, na studiach podyplomowych w Instytucie Badań Literackich Polskiej Akademii Nauk, a także studiach podyplomowych w Collegium Civitas.

Z kulturą Hip-Hop związany jest niemalże od początku jej zaistnienia w Polsce. Jeden z twórców projektu Poezja Miejska Rap zorganizowanego przez Służewski Dom Kultury i dofinansowanego ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu „Promocja języka polskiego” i kampanii społeczno-edukacyjnej „Ojczysty – dodaj do ulubionych”. Jeden z autorów “Antologii Polskiego Rapu” wydanej nakładem Narodowego Centrum Kultury. Inicjator ogólnopolskiego cyklu paneli dyskusyjnych “Piractwo, czy dozwolony użytek” poruszających tematykę prawa autorskiego, własności intelektualnej oraz nowoczesnego modelu zarządzania kulturą.

Jest również wykładowcą teorii kultury Hip-Hop w HipHop Akademii – projekcie edukacyjnym powołanym do życia przez Wytwórnię Wielkie Joł oraz formację taneczną SonicDance i Służewski Dom Kultury. Swoje artykuły publikował między innymi w: Ślizgu, Dosdedos, Bleku i magazynie studenckim Dlaczego. Niegdyś redaktor portalu HIP-HOP.PL – największego serwisu o tej tematyce w Polsce, sędzia ogólnopolskich bitew w stylu wolnym – WBW.

W wytwórni muzycznej Wielkie Joł odpowiedzialny jest za Public & Media Relations, koordynację i nadzór działań medialnych i wydawniczych projektów muzycznych oraz audiowizualnych. Był producentem wykonawczym m.in takich bestsellerów jak płyta formacji Warszafski Deszcz “Powrócifszy”, czy Tede “Ścieżka Dźwiękowa”. Ponadto jest współtwórcą koncepcji oprawy muzycznej przedstawienia teatralnego 12 Ławek (reż. Jarek Staniek) prezentowanego na deskach Teatru Muzycznego w Gdyni.

Służewski Dom Kultury
w Dzielnicy Mokotów m. st. Warszawy

ul.  Bacha 15 , 02-743 Warszawa

 

Źródło: https://www.sdk.waw.pl/wydarzenia/warsztaty/2491-warsztaty-kulturowe-4-elementy

Dookoła Martyna

Avatar

Sprawdź również

“Zagłada”

PREMIERA ONLINE pon 21.12 godzina 20.00 Spektakl „Zagłada” jest adaptacją utworu zamościanina Piotra Szewca o tym …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *