Dziecięce Lato Teatralne – Obwodnica 2018 projekt Stowarzyszenia Scena 96

Zapraszamy na Dziecięce Lato Teatralne – Obwodnica 2018 projekt Stowarzyszenia Scena 96. MIEJSCE: (teren pod topolą pomiędzy blokami Szekspira 2 i Dantego 3, w razie niepogody w Bielańskim Ośrodku Kultury).

Wszystkie spektakle o godz. 11.00.  WSTĘP WOLNY

3.07
Spektakl pt. O! Królewna!, Teatr Malutki. Dla widza od 5 lat.
To familijny spektakl, w którym barwna opowieść o pięknej miłości królewny i księcia niesie przesłanie o tym, że o każdą relację między ludźmi trzeba dbać. W pięknej, malarskiej oprawie plastycznej, przy dźwiękach specjalnie do spektaklu skomponowanej muzyki, aktorki posługując się teatralnymi lalkami snują opowieść pełną zwrotów akcji i proponują widzom różne jej zakończenia.

10.07
Spektakl pt. Bajka Samograjka, Teatr Malutki. Dla widza od 5 lat.
Spektakl powstał na motywach znanej wszystkim historii Czerwonego Kapturka. Nawiązuje do najlepszych tradycji przedstawień teatru Lalek.

17.07
Spektakl pt. Czarny Łabędź, Teatr Scena. Dla widza od 5 lat.
Inspirowany jest bajką o Brzydkim Kaczątku H.Ch. Andersena. W spektaklu poruszamy problem braku tolerancji dla odmienności, innego wyglądu, innego zachowania, niż to ogólnie przyjęte i akceptowane w określonym środowisku. Barwna oprawa plastyczna, piękna scenografia i bogata warstwa akustyczna i muzyczna tworzą przestrzeń ciekawą dla dzieci i ich opiekunów.

24.07
Spektakl pt. Fintikluszki – folkowe okruszki, Teatr Mała Mi. Dla widza od 5 lat.
Fintikluszki to w języku mieszkańców krainy Dawno Dawno Temu po prostu drobiazgi. Zabawne, błyskotliwe, wzruszające, zapomniane przypowiastki, obyczaje, wspomnienia, wierszyki i przyśpiewki, zebrane w Wędrownym Kramie z Opowieściami. Wskrzeszają świat Wielkoludów, Domowych Skrzatów, zdradzają tajemnice powstania Skowronka… Bogactwo uniwersalnej mądrości ludowej ukazujemy przy pomocy różnych form teatru lalek, tradycyjnych zabawek, instrumentów muzycznych oraz pieśni z brawurową aranżacją Karoliny Cichej — laureatki konkursu Nowa Tradycja 2013.

Prezentacje spektakli są współfinansowane przez m.st. Warszawy w ramach konkursu dla organizacji pozarządowych.Źródło: https://bok-bielany.eu/wydarzenia/dzieciece-lato-teatralne-obwodnica-2018-projekt-stowarzyszenia-scena-96/

Dookoła Martyna

Avatar

Sprawdź również

27. MIĘDZYNARODOWY FESTIWAL KOLĘD I PASTORAŁEK

Międzynarodowy Festiwal Kolędi Pastorałek im. ks. Kazimierza Szwarlika  Zapraszamy do udziału w 27 edycji największego festiwalu …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *