KINO W KAPCIACH – OGLĄDAJ FILMY W DOMU

Chcielibyście choć na moment „przenieść się” do kina? Macie już dość wybierania tytułów filmów na platformach streamingowych? Proponujemy Wam kino w kapciach – Wy się rozsiadacie wygodnie, włączacie laptopa, tablet czy telewizor i oglądacie starannie wybrane przez nas tytuły.

Jak to działa?
1. Wybieracie film
2. Wchodzicie na nasz system sprzedażyi kupujecie za 12,50 zł bilet online NAJPÓŹNIEJ DO DWÓCH GODZIN PRZED SEANSEM – po 17:00 nie można dokonać zakupu

Kup bilet
3. W okolicach godziny 17:00 przesyłamy Wam maila z linkiem i hasłem do filmu
4. O 19:00 klikacie w link, wpisujecie hasło i cieszycie się filmem!
Uwaga: link działa do jednej godziny po zakończonym czasie filmu.


6 maja (środa), godz. 19:00 – „Nie obchodzi mnie, czy przejdziemy do historii jako barbarzyńcy”
reż. Radu Jude
prod. Czechy / Francja / Niemcy / Bułgaria / Rumunia 2018
czas: 140 min.
„Nie obchodzi mnie, czy przejdziemy do historii jako barbarzyńcy”. Te słowa, wypowiedziane przez marszałka Iona Antonescu w rumuńskiej Radzie Ministrów latem 1941 r., rozpoczęły czystki etniczne na froncie wschodnim. Fabuła koncentruje się wokół młodej reżyserki teatralnej Mariany Marin, która próbuje przeprowadzić rekonstrukcję zdobycia Odessy w 1941 r. przez rumuńską armię, co doprowadziło do zamordowania tysięcy Żydów. Ambitna i dociekliwa twórczyni spotyka się jednak z ostracyzmem ze strony własnych aktorów, a także z naciskami ze strony lokalnego urzędnika Movili.

7 maja (czwartek), godz. 18:00 – Dziewczyński DKF w domu | Nawet nie wiesz, jak bardzo Cię kocham – za darmo

8 maja (piątek), godz. 19:00 – „Niewidoczne życie sióstr Gusmao”
reż. Karim Aïnouz
prod. Brazylia 2019
czas: 145 min.
Lata 50. w Brazylii to czas, gdy kobiety są uzależnione od swoich rodziców i mężów. Siostry Gusmão chcą żyć po swojemu: Eurídice pragnie zostać pianistką, Guida marzy o szalonej, wielkiej miłości. Gdy na skutek dramatycznych wydarzeń zostają rozdzielone, nie przestają za sobą tęsknić.

9 maja (sobota), godz. 19:00 – „Milcząca rewolucja”
reż. Lars Kraume
prod. Niemcy 2018
czas: 111 min.
Dwaj przyjaciele z małego NRD-owskiego miasteczka Eisenhüttenstadt, które w 1956 roku, kiedy rozgrywa się akcja filmu, nosiło nazwę Stalinstadt, wyjeżdżają czasami do kina w Berlinie Zachodnim. Przed jednym z seansów oglądają kronikę filmową, rodzaj kinowych wiadomości, gdzie pojawiają się informacje o ofiarach powstania węgierskiego, jakie wybuchło w Budapeszcie przeciwko socjalistycznemu systemowi. Na ekranie widać ofiary sowieckiej interwencji, podana też zostaje informacja o śmierci Ferenca Puskasa, znanego piłkarza, ówczesnego idola fanów futbolu. Poruszeni młodzi chłopcy opowiadają całą historię następnego dnia w klasie i proponują uczcić poległych Węgrów minutą ciszy. Budzi to kontrowersję wśród niektórych uczniów, nie chcą wierzyć słowom Thea i Kurta, bo przekaz miejscowych mediów jest zupełnie inny. O wszystkim przesądza głosowanie. Nauczyciel historii, który pojawia się na pierwszej lekcji nie rozumie, dlaczego w klasie nikt nie odpowiada na pytania i nie chce wyjawić powodu zaistniałej sytuacji. Kiedy wreszcie Eric, który nie chciał brać udziału w tym milczącym proteście, zdradza jego przyczynę, jasnym staje się, że niewinna minuta ciszy będzie miała dla młodych, stojących tuż przed maturą, ludzi brzemienne w skutkach konsekwencje. 


10 maja (niedziela), godz. 19:00 – „Tam gdzieś musi być niebo”
reż. Elia Suleiman
prod. Francja / Kanada / Niemcy / Turcja / Palestyna / Katar 2019
czas: 97 min.
Palestyński autor znów kieruje kamerę na siebie. Tym razem, żeby dziwić się codziennym życiem, ludzkim twarzom i zwyczajom: na Bliskim Wschodzie, w Paryżu i Nowym Jorku. Przypomina, że gdy uważnie przyjrzeć się znajomym miejscom, można w nich odkryć wiele drobnych cudów i śmiesznostek.

11 maja (poniedziałek), godz. 19:00 – „Szczęśliwy Lazzaro”
reż. Alice Rohrwacher
prod. Francja / Niemcy / Szwajcaria / Włochy 2018
czas: 125 min.
Tytułowy Lazzaro (Adriano Tardiolo) jest mieszkańcem zapomnianej przez Boga i ludzi sycylijskiej wsi, bezlitośnie eksploatowanej przez baronową Alfonsinę De Lunę (Nicoletta Braschi) i jej ekonoma. Nieznający ironii, występku ani fałszu chłopak jest wcieleniem najszlachetniejszej dobroci, przez wszystkich uznawanej jednak za zwykłą głupotę. Kiedy więc Lazzaro udzieli schronienia znudzonemu synowi arystokratki, ten postanowi dla zabawy wykorzystać naiwność wieśniaka.

12 maja (wtorek), godz. 19:00 – „Miłość mojego brata”
reż. Monia Chokri
prod. Kanada 2019
czas: 117 min.
Wygląda na to, że akademicka kariera Sophii stanęła pod dużym znakiem zapytania. Kobieta musi przełknąć gorycz porażki, gdyż nie udało jej się zdobyć wymarzonej pracy. Co więcej, jako bezrobotna jest zmuszona, by przynajmniej na jakiś czas wprowadzić się do mieszkania brata – Karima. Rodzeństwo zna się na wylot i nadspodziewanie dobrze odnajduje w nowej sytuacji. Sielanka nie trwa jednak wiecznie, a kończy się z chwilą, gdy Karim spotyka na swojej drodze atrakcyjną kobietę.

13 maja (środa), godz. 19:00 – „Granica”
reż. Ali Abbasi
prod. Dania / Szwecja 2018
czas: 101 min.
Dawno, dawno temu na przystani promowej pracowała bardzo, ale to bardzo brzydka celniczka. W wolnych chwilach Tina chodziła boso po lesie, a do snu czytała kryminały Lisy Marklund. Nie miała szczęścia w miłości, a jej ojciec chorował na amnezję. Za to w pracy była bardzo doceniana, bo umiała wykryć przemycany alkohol (podając dokładną liczbę butelek, zanim jeszcze torba delikwenta została otwarta), a nawet wyczuwała złe zamiary kontrolowanych osób. Pewnego dnia przed jej stanowiskiem stanął jednak tajemniczy mężczyzna, którego zamiarów nie umiała rozpoznać. Był to bez wątpienia facet ze skłonnością do… trollowania.

14 maja (czwartek), godz. 19:00 – „Synonimy”
reż. Nadav Lapid
prod. Francja / Niemcy / Izrael 2019
czas: 123 min.
Młody Izraelczyk, Yoav, przyjeżdża do Paryża. Po traumatycznych przejściach związanych ze służbą wojskową ma nadzieję zacząć nowe życie. Pragnie odciąć się od swojego kraju i trudnej przeszłości, nawet na poziomie językowym. Niestety, zna jedynie podstawy francuskiego, więc żeby ułatwić sobie komunikację oraz naukę, zaczyna wyszukiwanie synonimów do słów z języka hebrajskiego.

15 maja (piątek), godz. 19:00 – „Pamiątki Claire Darling”
reż. Julie Bertuccelli
prod. Francja 2018
czas: 94 min.
Historia zaczerpnięta z kart bestsellerowej powieści Lyndy Rutledge rozpoczyna się pierwszego dnia lata i zarazem ostatniego dnia życia Claire Darling. A przynajmniej tak się ekscentrycznej matronie wydaje… W związku z powyższym Claire wystawia cały swój dobytek na trawniku przed domem. Wśród przedmiotów są drogocenne antyki i bezcenne rodzinne pamiątki. Podczas gdy horda sąsiadów i ciekawskich przechodniów przejmuje te zabytki za kilka groszy, każdy obiekt odzwierciedla tragiczne i ekstrawaganckie życie Claire Darling.

16 maja (sobota), godz. 19:00 – „Młody Ahmed”
reż. Jean-Pierre Dardenne / Luc Dardenne
prod. Belgia / Francja 2019
czas: 84 min.
Tytułowy Ahmed od rozrywek czy kontaktów z rówieśnikami woli czytanie Koranu i naukę u zaprzyjaźnionego imama. Jego zachowanie wkrótce staje się problemem zarówno dla rodziny, jak i nauczycieli. Chłopiec nie podaje ręki kobietom, innowierców nie toleruje, jest głuchy na lamenty troskliwej matki, na dodatek zaczyna przejawiać skłonność do przemocy. To wszystko sprowadza go na złą drogę, a w rezultacie – do zakładu poprawczego. Otoczony znakomitą opieką, resocjalizowany na różne sposoby, pozornie traci swój rewolucyjny zapał. Ahmed pozostaje nieprzenikniony, z twarzą pozbawioną emocji wydaje się czasem wcieleniem czystości, kiedy indziej zaś czystego zła.

17 maja (niedziela), godz. 19:00 – „Nadmiar łaski”
reż. Gianni Zanasi
prod. Włochy 2018
czas: 110 min.
Życie Lucii i Arturo nie jest usłane różami, dodatkowo przeżywają właśnie kryzys związany ze zdradą małżeńską. Gorąca kłótnia – raz po raz tonowana, by nie obudzić nastoletniej córki, w efekcie nieznalezienia rozwiązania Arturo odchodzi. Delikatna, wrażliwa i ciężko pracująca Lucia od teraz musi sobie radzić sama. Wkrótce podczas służbowej podróży poznaje kobietę, którą bierze za bezdomną uchodźczynię. Ta jednak przedstawia się jej jako Matka Boska

Dom Kultury ŚWIT w Dzielnicy Targówek m.st. Warszawy
Wysockiego 11, 03-371 Warszawa

Źródło:  https://dkswit.com.pl/kino-w-kapciach-ogladaj-filmy-w-domu/ 

Dookoła Martyna

Avatar

Sprawdź również

27. MIĘDZYNARODOWY FESTIWAL KOLĘD I PASTORAŁEK

Międzynarodowy Festiwal Kolędi Pastorałek im. ks. Kazimierza Szwarlika  Zapraszamy do udziału w 27 edycji największego festiwalu …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *