Strona Główna / Biznes / Wydarzenia / POCZĄTEK REKRUTACJI NA STUDIA 2019/2020

POCZĄTEK REKRUTACJI NA STUDIA 2019/2020

Studia na Uniwersytecie Warszawskim to nie tylko szansa zdobycia gruntownej wiedzy, przydatnych kompetencji oraz dyplomu cenionego na rynku pracy. Liczne koła naukowe i artystyczne, Inkubator UW, Uniwersyteckie Centrum Wolontariatu czy sekcje sportowe stwarzają szerokie możliwości rozwoju pasji i ambicji naukowych studentów. 5 czerwca ruszyła rekrutacja na studia I i II stopnia oraz jednolite magisterskie na UW w roku akademickim 2019/2020.

W ofercie UW na nadchodzący rok akademicki znajduje się około 100 kierunków studiów reprezentujących nauki humanistyczne, społeczne, jak również ścisłe i przyrodnicze. Proponowane są także programy międzyobszarowe, inżynierskie, te z elementami nauk medycznych oraz ponad 20 programów w języku angielskim.

Wykształcenie zdobyte na UW jest atutem na rynku pracy. Potwierdzają to badania prowadzone wśród absolwentów – 94% osób z dyplomem UW znajduje zatrudnienie w ciągu roku od ukończenia studiów.

UW zapewnia studentom także możliwość rozwoju pasji artystycznych, znajomości języków, pomysłów biznesowych i inicjatyw społecznych. Dużą popularnością cieszą się programy wymiany krajowej i zagranicznej. W tej chwili uniwersytet razem z 5 innymi uczelniami badawczymi, m.in. paryską Sorboną i Uniwersytetem Mediolańskim, tworzy sojusz 4EU+ i pracuje nad stworzeniem unikatowej oferty dla studentów, której elementami będą m.in. wspólne szkoły letnie oraz zajęcia i seminaria. Rekrutacja na studia 2019/2020 rozpoczęła się 5 czerwca w systemie Internetowej Rejestracji Kandydatów (IRK). Ogłoszenie wyników nastąpi 19 lipca.

Podstawą kwalifikacji na studia I stopnia i jednolite magisterskie są wyniki egzaminów maturalnych. W przypadku studiów II stopnia stanowią ją na ogół egzaminy wstępne, rozmowy kwalifikacyjne bądź oceny uzyskane na zakończenie studiów I stopnia lub jednolitych magisterskich. W nadchodzącym roku akademickim kandydatom proponowany jest jeden nowy kierunek studiów I stopnia: logopedia szkolna i dydaktyka polonistyczna. Oferta studiów II stopnia została poszerzona o ponad 20 nowych lub przemodelowanych kierunków. Wśród nich znajdują się m.in.: filologia polskiego języka migowego, zarządzanie Big Data, socjologia cyfrowa, optometria. Proponowane są też nowe kierunki w języku angielskim, np.: Master in Food Systems, Physics, Sustainable Development. Listę kierunków dostępnych w rekrutacji na rok akademicki 2019/2020 można znaleźć na stronie Internetowej Rejestracji Kandydatów.

Biuro Prasowe UW

Krakowskie Przedmieście 26/28, Pałac Kazimierzowski, pokój 11

tel.: 22 55 24 066 e-mail: media@uw.edu.pl

Dookoła Martyna

Avatar

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *